Bayern uzvratio Freiburgu, Borussia bolja od Juranovićevog Union Berlina

Branimir Korać, HINA • subota, 08.04.2023.

Odigrana je većina susreta 27. kola Bundeslige, a u središtu pozornosti bili su Freiburg i Dortmundu gdje je u akciji bio vodeći dvojac...

Četiri dana nakon što ih je Freiburg izbacio u četvrtfinalu njemačkog Kupa na njihovoj Allianz Areni, nogometaši Bayerna su uzvratili minimalnom 1:0 pobjedom na Europa-Park stadionu u dvoboju 27. kola Bundeslige i tako se zadržali na vrhu ljestvice.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pobjedu Bavarcima donio je Nizozemac Mathijs de Light u 52. minuti na asistenciju Jamala Musiale.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić je ušao u igru tek u sučevom dodatku, kad ga je Bayernov trener Thomas Tuchel koristio kao taktičku zamjenu.

Bayern se s 58 bodova zadržao na vrhu ljestvice, a njegova prednost pred drugoplasiranom Borussijom Dortmund je i dalje dva boda, nakon što su "žuto-crni" s 2:1 svladali Union Berlin na svom Signal Iduna Parku.

Donyell Malen je u 28. minuti doveo Borussiju u vodstvo, da bi u 61. minuti izjednačio Kevin Behrens. Konačnih 2:1 postavio je Youssoufa Moukoko u 79. minuti.

Josip Juranović je za goste odigrao cijelu utakmicu. Union Berlin je s 51 bodom i dalje na trećem mjestu s četiri boda više od Freiburga koji je još uvijek četvrti. Na petom je mjestu RB Leipzig sa 45 bodova, ali i utakmicom manje.

Na šesto mjesto probio se Bayer koji je u Leverkusenu svladao Eintracht s 3:1. Domaći su poveli već u 10. minuti golom Aminea Adlija, a u 34. minuti je za 2:0 strijelac bio Moussa Diaby. Djibril Sow je u 74. minuti smanjio na 2:1, da bi pobjedu Bayera potvrdio Sardar Azmoun u petoj minuti sučevog dodatka.

Kristijan Jakić je odigrao cijelu utakmicu za Eintracht koji je potisnut na sedmo mjesto sa 41 bodom koliko ima i Mainz koji je pred svojim navijačima odigrao 2:2 protiv Werdera, iako je dvaput vodio.

Sva četiri pogotka su pala u zadnjih deset minuta utakmice. U 85. minuti je Ludovic Ajorque pogodio za 1:0 domaće momčadi, da bi u 87. minuti izjednačio Jens Stage. Kad je u trećoj minuti sučevog dodatka Nelson Weiper donio novo vodstvo Mainzu, činilo se da je domaća momčad pobijedila. No, Niclas Fullkrug je u petoj minuti dodatka pogodio za konačnih 2:2 i donio bod Werderu koji je s 32 boda na 11. mjestu.

Augsburg je poražen pred svojim navijačima s 3:1 od Kölna. Gosti su već nakon 16 minuta vodili s 2:0 golovima Ellyesa Skhirija (7) i Erica Martela (16). Ruben Vargas je u 29. minuti smanjio zaostatak Augsburga, da bi konačnih 3:1 postavio Linton Maina u 59. minuti.

Dion Drena Beljo je odigrao cijelu utakmicu za Augsburg, a David Čolina je igrao od 65. minute.

Köln se pobjedom probio na 12. mjesto s 31 bodom, a Augsburg je trenutačno 13. sa 29 bodova.