Arsenal imao dva gola prednosti, pa spašavao bod na Anfieldu

Petar Jenjić • nedjelja, 09.04.2023.

U odličnoj utakmici 33. kola nogometaši Liverpoola i Arsenala odigrali su 2:2 na Anfieldu, iako je bliže pobjedi bila domaća momčad...

Sjajna utakmica odigrana je na Anfieldu gdje su Liverpool i Arsenal odigrali 2:2. Iako su Topnici imali dva pogotka prednosti, u drugom poluvremenu praktički je igrao samo Liverpool koji je stigao do boda.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad koju vodi Mikel Arteta sada je na 73 osvojena boda, šest bodova prednosti pred Manchester Cityjem koji ima i utakmicu manje. Liverpool je na 44 boda.

Samo osam minuta bilo je potrebno Topnicima za dolazak do vodstva. Spretno i sretno snašli su se gosti, a loptu u gol skrenuo je Gabriel Martinelli za svoj 13. pogodak sezone.

20 minuta kasnije Arsenal je stigao i do drugog pogotka, a ovoga puta poentirao je Gabriel Jesus. Redsi su stajali dobro nakon toga, a iskoristili su bolji period u 42. minuti kada je nakon dobre akcije poentirao Mohamed Salah.

Egipćanin je u 52. minuti imao veliku šansu donijeti Redsima izjednačenje, no promašio je penal. Gotovo na identičan način promašio je u posljednji protiv Bournemoutha prije nekoliko tjedana.

Jako je pritisnuo Liverpool u narednom periodu, a i jedna i druga momčad imale su svoje šanse za postizanje gola. Rezultat se nije promijenio sve do 87. minute kada je Trent Alexander-Arnold ubacio, a glavom loptu u gol skrenuo Roberto Firmino koji je ušao devet minuta ranije.

Liverpool je bio bliže trećem pogotku i potpunom preokretu, no sjajni Aaron Ramsdale sačuvao je bod gostujućoj ekipi.

U ranije odigranoj utakmici Crystal Palace je drugi puta ove sezone povezao dvije pobjede, a danas je u gostima razbio Leeds United s 5:1.

Domaćin je poveo preko Patricka Bamforda, no uslijedio je veliki pad, posebno u drugom poluvremenu kad su gosti zabili četiri gola. Dva puta u strijelce se upisao Jordan Ayew, dok su po jednom zabili Marc Guehi, Eberechi Eze i Odsonne Edouard.