Split slavio u dalmatinskom derbiju, Cedevita u zagrebačkom dvoboju

Petar Jenjić • subota, 15.04.2023.

Odigrane su dvije utakmice HT Lige za prvaka i jedna HT Lige za ostanak. U najzanimljivijem dvoboju slavio je Split protiv Zadra, dok je Cedevita Junior bila bolja od Furnira...

Split je u dalmatinskom derbiju slavio na Gripama protiv Zadra s 85:76. Današnjom pobjedom ova su se dva protivnika izjednačila na ljestvici na omjeru 22-5.

Igraj na utakmice HT Premijer lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dvije i pol minute prije kraja treće četvrtine Split je imao vodstvo 63:61, a do kraja spomenute dionice napravio je seriju od 10:0. Roko Ukić otvorio je zadnju četvrtinu tricom, a Zadar se do kraja nije uspio vratiti do kraja.

Žute je predvodio Shannon Shorter s 19 poena i devet skokova, dok je Dominik Mavra susret zaključio sa 16 koševa i šest asistencija.

Luka Božić s 24 poena, deset skokova i sedam asistencija predvodio je Zadar, Marko Ramljak dodao je 22 koša i 12 skokova.

Cedevita Junior slavila je u zagrebačkom dvoboju kao gost protiv Furnira sa 71:68 te tako stigao do 21. pobjede sezone. Pobjedu Vitamina potvrdio je s linije slobodnih bacanja Krunoslav Simon.

Pobjedničku ekipu predvodio je Emir Šabić s 20 poena, dok je Simon dodao 15 koševa i 11 skokova.

Najbolji je u redovima poražene momčadi bio Matej Bošnjak sa 16 koševa i sedam skokova.

Bosco je na domaćem parketu bez problema svladao Alkar s 84:78. Gosti su tek u posljednjoj četvrtini uspjeli ublažiti poraz, a dobili su je s 30:18. Tako je stigao do desete pobjede.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Luka Katura s 18 poena, dok je Ante Krapić dodao 13 koševa.

Ivan Svalina sa 17 koševa, sedam skokova i pet asistencija.