Valencia ostala u zoni ispadanja, Rakitićeva Sevilla pobjedom na Mestalli do olakšanja

Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.04.2023.

Nedjelja u La Ligi donijela je četiri susreta 29. kola, a posebno zanimljiv bio je dvoboj u Valenciji između istoimenog domaćina i Seville. Gosti su bili bolji, Atletico nije dopustio kiks protiv Almerije, ali je Barcelona protiv Getafea...

Barcelona je povezala dva remija, Real Madrid je došao na 11 bodova zaostatka, ali još uvijek nema neke nervoze niti straha za titulu prvaka. Razlika je i dalje vrlo velika pa si Barcelona još uvijek može dopustiti kiks poput ovog protiv Getafea gdje je odigrala bez pogodaka.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Xavi je u ovom susretu malo izmiješao postavu, a oni koji su imali manje minuta nisu se posebno nametnuli.

Drugi katalonski klub bio je uspješniji, Girona je slavila protiv Elchea s 2:0. Domaćin tako ostaje čvrsto u sredini poretka, a Elche je sve bliže matematičkom osiguravanju mjesta u Segundi.

Obrana gostiju izdržavala je do završnice prvog poluvremena kada je Castellanos bio precizan i donio vodstvo domaćinu.

U drugom dijelu Oriol Romeu postavio je konačnih 2:0. Inače gosti su susret završili s igračem manje nakon što je u sudačkoj nadoknadi Ezequiel Ponce isključen zbog udaranja laktom.

Madridski Atletico imao je lagan posao protiv Almerije i rutinski je slavio s 2:1 propustivši priliku za još uvjerljiviju pobjedu.

Dvostruki strijelac bio je Antoine Griezmann, a jedini pogodak za goste pao je nakon što je Jose Gimenez uklizavao i promijenio putanju lopte koja je završila u mreži.

U važnoj utakmici u borbi za opstanak Sevilla je slavila 2:0 kod Valencije i ostavila je u zoni ispadanja dok joj je sama odmaknula na osam bodova.

Sevilla sada puno lakše diše, a Valencia je na sto mula i čeka je do kraja grčevita borba za izbjegavanje ispadanja.

Loic Bade i Suso odveli su Sevillu do pobjede, a Ivan Rakitić ušao je u igru u 68. minuti umjesto Joana Jordana.