Cibona u drugom poluvremenu slomila otpor Šibenke i ponovno visoko slavila

Branimir Korać • ponedjeljak, 17.04.2023.

Košarkaši Cibone u šestom kolu HT Premijer Lige za prvaka upisali su pobjedu u gostima kod Šibenke s uvjerljivih 86:70...

I peti ovosezonski dvoboj između Cibone i Šibenke bio je jednosmjeran. Svih pet puta Cibosi su slavili dvoznamenkastom razlikom, a danas su na Baldekinu domaćini izdržali jedno poluvrijeme, ali nastavak je pripao Ciboni.

Igraj na utakmice HT Premijer lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ako je nešto pozitivno za Šibenčane u ovom susretu, onda je to ipak bolji otpor nego u prošla tri susreta u kojima je Cibona slavila 87:56, 101:71 i 84:48. Ovaj put bilo je "samo" 16 razlike za Zagrepčane.

Cibona se u prvom poluvremenu nije uspjela odvojiti, ali učinila je to u drugom dijelu. Na odmoru je imala malu prednost 42:28, međutim u drugom poluvremenu potpuno je preuzela kontrolu brzo otišla na dvoznamenkastu razliku i domaćin se nije uspio spustiti ispod minus osom koliko je bilo u nekoliko navrata.

U zadnjoj dionici razlika je probila granicu i od 20 poena da bi Šibenka serijom 6:0 na kraju smanjila zaostatak.

Najbolji kod Cibone bili su Krešimir Ljubičić s 25 poena i deset skokova te s po 13 poena Ivan Perasović i Ivan Majcunić. Kod poraženih po 12 poena ubacili su Jacob Kakar i Pavao Paić.