Nottingham se dva puta vraćao iz minusa, Liverpool ipak slavio

Branimir Korać, HINA • subota, 22.04.2023.

U susretu 32. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je pobijedio Nottingham Forest s 3:2 ostvarivši tek drugu pobjedu u zadnjih sedam susreta u svim natjecanjima.

Bila je to zanimljiva i neizvjesna utakmica u kojoj su "Redsi" lovili drugu uzastopnu pobjedu, a Forest važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zanimljivo, svih pet golova je postignuto u drugom poluvremenu. Liverpool je imao 1:0 i 2:1, Nottingham se uporno vraćao, no domaćin je trećim pogotkom prelomio utakmicu.

Za Liverpool je dva gola zabio Diogo Jota (47, 55), a jednog Mohamed Salah (70), dok su za goste strijelci bili Neco Williams (51) i Morgan Gibbs-White (67).

Leicester City je preokretom porazio Wolverhampton s 2:1 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Matheus Cunha je u 13. minuti doveo goste u vodstvo, no "Lisice" su okrenule rezultat golovima Kelechija Iheanacha (37-11m) i Timothyja Castagnea (75).

Fulham je identičnim rezultatom pobijedio Leeds United s 2:1 upisavši drugu uzastopnu pobjedu.

Sva tri gola pala su u drugom dijelu susreta. Fulham je poveo u 58. minuti golom Harryja Wilsona, a na 2:0 je povisio Andreas Pereira u 82. minuti. Tračak nade gostima donio je Patrick Bamford deset minuta prije kraja susreta.

Crystal Palace i Everton su pružili skromnu predstavu odigravši 0:0, dok su Brentford i Aston Villa remizirali 1:1.

U vodstvu je Arsenal sa 75 bodova, pet više od Manchester Cityja koji ima i dva susreta manje.

Leicester je pobjedom napustio zonu spasa, a posljednja tri mjesta, koja vode u niži rang natjecanja, sada drže Everton, Nottingham Forest i Southampton.