Nino Serdarušić tijesno poražen na startu turnira u Rimu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 24.04.2023.

Hrvatski tenisač Nino Serdarušić zaustavljen je u prvom kolu Challengera u Rimu. Bolji je bio Švicarac Alexander Ritschard koji je slavio u dva tijesna seta...

Nino Serdarušić je u posljednji trenutak ušao u glavni ždrijeb Challengera u Rimu gdje mu je protivnik bio Alexander Ritschard koji je bio u konačnici uspješniji sa 7:6, 7:5.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U tijesnom dvoboju švicarski tenisač trebao je više od sat vremena za svaki set i u konačnici je upisao pobjedu čime je Serdarušić ostao samo na jednoj pobjedi u zadnjih šest mečeva.

U prvom setu Serdarušić je imao break prednosti, vodio je 4:1, ali Švicarac se vratio i izborio tie-break u kojem je poveo 5:0 i do kraja seta nije imao posebnih problema.

U drugi set bolje je ušao Ritschard koji je poveo s 3:0, Serdarušić je izjednačio na 3:3, a u završnici bolje se snašao Švicarac. Imao je naš tenisač kod 5:5 dvije break lopte, nije ih iskoristio pa je odmah na drugoj strani prilike za break dobio Ritschard. Njegov break značio je i set i meč te je prošao dalje.

U drugom kolu Ritschard će igrati protiv boljeg iz dvoboja između Marozsana i Weisa.