Barcelona se mučila i s igračem više protiv Osasune, uz puno promašaja ipak do pobjede

Mihaela Bradovski • utorak, 02.05.2023.

Odigrana su prva dva susreta 33. kola La Lige, Barcelona je upisala tijesnu pobjedu protiv Osasune dok je Almeria došla do važnih bodova protiv Elchea...

Barcelona je napravila još jedan veliki korak prema naslovu prvaka Španjolske. Ugostila je na Camp Nouu Osasunu i svladala ju je s tijesnih 1:0.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Barcelona je do pobjede došla dosta teže nego što je trebala, imala je igrača više od 27. minute kada je Osasuna ostala bez Jorgea Herranda, nizala je prilike, promašivala i nemoguće, a do pogotka nije došla sve do 85. minute.

I onda nakon što je obranio dosta toga i bio vrlo raspoložen, vratar Osasune Aitor Fernandez je kiksao. Ubačena lopta na drugu stranu došla je do Jordija Albe koji nije najbolje zahvatio loptu, ali bilo je dovoljno da uz samu vratnicu između nje i Fernandeza uđe u mrežu.

Ostalo je 1:0, gosti do kraja nisu zaprijetili, a Ante Budimir ostao je na klupi svih 90 minuta.

Almeria je uzela važne bodove u borbi za opstanak, svladala je kod kuće otpisani Elche s 2:1 i sada ima pet bodova prednosti nad zonom ispadanja.

Leo Baptistao i Adri Embarba bili su strijelci za domaćina, a Ezequiel Ponce u 90. minuti postigao je počasni pogodak.