Liga prvaka, nokaut faza, Polufinale - prve utakmice, 09.05.2023, 21:00 h, Madrid, Santiago Bernabéu
Suci: Artur Dias, Paulo Soares, Pedro Ribeiro (Portugal)

Branimir Korać • utorak, 09.05.2023.

Odigran je prvi susret polufinala Lige prvaka. Real Madrid ugostio je na Santiago Bernabeuu Manchester City, a nakon velike borbe susret je okončan 1:1. Poveo je Real golom Viniciusa, a odgovorio je De Bruyne u drugom dijelu...

Marco Asensio
81'
18
Aurélien Tchouameni
84'
6
Nacho
87'

Josep Guardiola

Nakon prvog susreta između Real Madrida i Manchester Cityja, nije jasnije tko će u finale Lige prvaka. Odluka će pasti u Manchesteru gdje će stvar biti vrlo jednostavna, pobjednik iz tog dvoboja ide u finale.

Igraj na Manchester City - Real Madrid na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na Santiago Bernabeuu odigrana je zanimljiva utakmica u kojoj je Manchester City bolje krenuo i bio dominantniji, ali Real je kasnije uspostavio ravnotežu te s vremenom pritisnuo City i počeo stvarati prilike.

Zanimljivo i Real i Manchester postizali su golove u onim trenucima kada su bili podređeniji na travnjaku, a dok su dominirali, nisu mogli pronaći put do mreže.

Manchester City je bolje otvorio utakmicu i prvi je počeo prijetiti, Real se dosta zatvorio i vrebao priliku iz kontranapada.

Courtois je bio taj koji je imao najviše posla u toj početnoj fazi, ali uspješno je obranio pokušaje De Bruynea, Rodrija i Haalanda.

U 36. minuti Real dolazi do vodstva. Camavinga i Modrić odigrali su dupli pas na lijevoj strani i izvukli Francuza iz potencijalnih problema, otvorilo mu je to prostor kroz koji se sjurio, pronašao Viniciusa, a on bez previše razmišljanja udarcem izvana pogađa gornji kut za 1:0.

U drugom dijelu odmah po jedna prijetnja na svakoj strani. Prvo je Benzema bio u dobroj situaciji i nije zabio pa je odmah Courtois obranio sjajnu priliku De Bruynea.

Iako je Real izgledao bolje u drugom dijelu, City je izjednačio u 67. minuti. Krasno je izvana s 18 metara opalio De Bruyne, snažan udarac i Courtois nije uspio reagirati.

Do kraja susreta Real je nastavio dominaciju, imao je nekoliko vrlo opasnih situacija, ali nije zabio. Za to je zaslužan i Ederson s nekoliko sjajnih reakcija, poput obrana Tchouameniju i Benzemi kojeg nije htio gol u ovom susretu.

Luka Modrić odigrao je do 87. minute i to vrlo dobro potvrdivši da ozljeda nije ostavila traga.