Liga prvaka, nokaut faza, Polufinale - uzvrati, 17.05.2023, 21:00 h, City of Manchester

Branimir Korać • srijeda, 17.05.2023.

U finalu Lige prvaka igrat će milanski Inter i Manchester City, City je u drugom polufinalu potpuno nadigrao i zasluženo svladao Real Madrid u uzvratu s 4:0...

Riyad Mahrez
79'
47
Phil Foden
84'
19
Julián Álvarez
90'

Antonio Rüdiger
63'
11
Marco Asensio
70'
8
Aurélien Tchouameni
79'
17
Lucas Vázquez
79'
19
Dani Ceballos
79'
Carlo Ancelotti

Potpuna dominacija, značajno bolji Manchester City zasluženo ide u finale. Real Madrid na Etihadu nije odigrao ništa, bio je u nekim trenucima susreta potpuno neravnopravan protivnik.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

City je slavio s 4:0, ukupnih 5:1 i igrat će u finalu Lige prvaka protiv milanskog Intera.

Prvo poluvrijeme u potpunosti i u svakom smislu pripalo je Manchester Cityju, a Real je većim dijelom prvog poluvremena izgledao potpuno neprepoznatljivo. Do vodećeg gola Cityja, Real doslovno nije mogao desetak sekundi zadržati loptu u svom posjedu, gubio ju je na svojoj polovici i bio je potpuno nemoćan.

Dvije velike prilike Manchester City kreirao je preko Haalanda, oba puta lopta je ubačena na peterac gdje je Haaland nadskočio čuvare, ali i Thibaut Courtois je oba puta vrhunski reagirao.

od prvog pokušaja Haalanda bokom je obranio nakon čega je Alaba odbio loptu s gol linije da bi kod druge situacije pokazao vrhunske reflekse i odbio je loptu koja je već viđena u mreži.

U 23. minuti nije imao šanse. Krasno dodavanje u prostor za Bernarda Silvu koji iskosa dolazi pred Courtoisa i zabija za 1:0.

Real se nakon toga napokon malo oslobodio i krenuo prema naprijed, a najbliže pogotku došao je u 35. minuti kada je Toni Kroos sjajno opalio s 25 metara i zatresao gredu.

Dvije minute kasnije već je 2:0. Grealish se prošetao do kaznenog prostora i dao loptu za Gundogana, njegov pokušaj odbija Courtois, ali samo do Silve koji glavom šalje loptu u mrežu.

Nakon potpuno jednosmjernog prvog poluvremena, Manchester City svjestan prednosti ušao je s manje rizika u drugo poluvrijeme i Real Madrid je preuzeo posjed lopte, ali previše njegovih igrača u ovom susretu nije bilo u pravom izdanju i City se lakoćom branio.

Pokušao je Ancelotti i s promjenama, izašli su Modrić i Kroos, ali nije bilo pomoći.

Kako se Real sve više otvarao, tako je i City ponovno počeo stvarati prilike. Krasno je Gundogan proigrao Haalanda koji se našao sam pred Courtoisom, a on odbio taj pokušaj u gredu da bi u 76. minuti City došao do novog pogotka.

Iz slobodnog udarca ubacio je De Bruyne, u skoku su bili Akanji i Militao, a Realov branič glavom je proslijedio loptu u svoju mrežu.

U sudačkoj nadoknadi među strijelce se upisao i Julian Alvarez, tek što je ušao u igru, na krasno dodavanje Fodena zabija za konačnih 4:0.