Premier liga, 37. kolo, 20.05.2023, 13:30 h
Tottenham 1:3(1:0) Brentford
Brentford

Tottenham nastavlja poklanjati bodove konkurentima, Perišić ušao pred kraj preokreta Brentforda

Krešimir Milić • subota, 20.05.2023.

Ovim tempom Tottenham bi lako mogao ostati bez Europe iduće sezone. S obzirom na posljednja dva poraza, uključujući današnji koji je režirao sjajni Mbeumo s dva gola i asistencijom, taj scenarij nije isključen…

Nastavila se agonija Tottenhama u borbi s konkurentima za Europu. Malo toga ide Spursima ove sezone, a kako se čini mogli bi ostati i bez Europe iduće sezone. Nakon što su prošlo kolo dali priliku Aston Vili da im se pobjedom približi, isto su sad omogućili Brentfordu koji je na gostovanju slavio preokretom 3:1, a prvo ime susreta bio je kamerunski napadač Bryan Mbeumo.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poveo je Tottenham u prvom poluvremenu i činilo se po igri da bi se mogli osloboditi Brentforda kao pratnje do kraja. Imali su deset udaraca i četiri okvir naspram četiri gostiju van okvira.

Do vodstva je Tottenham došao već u osmoj minuti. Bio je to plod suradnje Kuluševskog i Kanea, ali sve zasluge za prekrasan gol idu engleskom napadaču. Imali su Spursi slobodni udarac na 20-ak metara od gola kad je Kuluševski samo gurnuo loptu Kaneu koji se zaletio i sjajno pogodio rašlje za vodstvo od 1:0.

U drugom dijelu Brentford je krenuo odlučnije po gol koji će ih prvo dovesti do izjednačenja, a zabili su ga već u 50. minuti. Bila je to brza akcija u kojoj je na rub šesnaesterca od Wisse dobio loptu Mbeumo i pogodio s desne strane suprotni kut za 1:1.

Isti igrač 12 minuta kasnije dovodi Brentford do preokreta. Probio je po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i ponovno precizno pogodio suprotni kut za vodstvo od 2:1.

Nije na tome Mbeumo stao. Junak Brentforda i igrač utakmice u 88. minuti vratio je asistenciju za Wissu. Navukao je na sebe obranu Tottenhama, a Wissa je ostao slobodan točno na 11 metara i dodavanje Mbuemoa spremio u mrežu za konačni rezutat 3:1.

Ivan Perišić veći dio susreta proveo je na klupi, a ušao je u igru u 85. minuti za Tottenham umjesto Bena Davisa.

Ovom pobjedom Brentford se približio Tottenhamu na svega bod, ali i omogućio Aston Villi da u slučaju eventualne pobjede protiv Liverpoola preskoči Spurse. Tottenham još drži sedmo mjesto koje vodi u Konferencijsku ligu, ali po svemu sudeći neće još dugo.