Sesvećani drže korak sa Zrinskim, domaćini bez ijedne pobjede

Mihaela Bradovski • subota, 20.05.2023.

Odigrana su još četiri susreta 28. kola SuperSport Druge NL. U borbi za vrh Sesvećani su i dalje za petama vodećem Zrinskom...

Nogometaši Belišća imali su pobjedu u rukama u Bjelovaru, ali u drugom poluvremenu nisu zadržali stečenu prednost i morali su se zadovoljiti remijem.

Igraj na utakmice SuperSport Druge NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poveli su sredinom prvog dijela s 2:0 golovima Filipa Radovanovića u 28. i 29. minuti da bi u nastavku susreta Bjelovar preko Jovana Motike u 68. i Josipa Serdarušića u 75. minuti stigao do poravnanja.

Marsonia se mučila s okrnjenim i već otpisanim Međimurjem koje je imalo samo 12 igrača u zapisniku. Slavila je samo 1:0 golom iz kaznenog udarca koji je realizirao Selmir Mahmutović u 69. minuti.

Problema zato nije bilo za Mladost iz Ždralova koja je slavila s 4:0 kod druge momčadi Osijeka. Mlado Osječani od 63. minute igrali su bez kartoniranog Antonija Ivandića, ali već do tada su bili u zaostatku tri pogotka.

Mrežu Osijeka načeo je njegov bivši igrač Dmitro Lopa pa je zabio bivši igrač prvoligaške Cibalije Ivan Baraban pa bivši igrač Slaven Belupa Seid Behram. Sve se to dogodilo u prvom poluvremenu da bi u drugom dijelu Dorjan Franceković postavio konačnih 4:0.

Sesvećani nastavljaju puhati za vratom Zrinskom i nakon gostovanja kod Hrvaca gdje su slavili s 4:2. Čak pet golova viđeno je u prvih 22 minute Fran Čuljak, Mateo Topić i Marko Guja zabijali su za goste,m a za domaćine Josip Vučković i Krešimir Kelez. U drugom poluvremenu konačnih 4:2 postavio je Josip Ivan Zorica.