Verona 1:1 Empoli
Empoli

Bivši Dinamovac možda presudio Veroni, Pjaca bez nastupa

Petar Jenjić • nedjelja, 28.05.2023.

Nogometaši Verone i Empolija odigrali su 1:1 u susretu 37. kola Serie A. Bod gostujućoj ekipi u zadnjim trenucima susreta donio je Petar Stojanović...

Prvi današnji dvoboj 37. kola talijanske Serie A odigran je u Veroni gdje je istoimeni domaćin remizirao protiv Empolija te se uoči zadnjeg kola ostavio u jako teškoj situaciji.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Osvojenim bodom izjednačio se sa Spezijom na 33 boda. U posljednjem kolu gostovat će kod Milana, dok će Spezia igrati u gostima kod Rome. S druge strane, Empoli je odavno osigurao opstanak i današnji susret im nije bio od toliko značaja.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo promjene rezultata, a i nije bilo previše toga za izdvojiti. Gosti su imali više posjeda lopte u nogama, no ostatak statističkih kategorija bio je gotovo pa potpuno izjednačen.

Adolfo Gaich ušao je u igru u 59. minuti, a dvije minute kasnije doveo Veronu u vodstvo. Izvana je pucao Cyril Ngonge, njegov udarac obranio je Guglielmo Vicario, a na odbijanac natrčao Argentinac i skrenuo ga u gol.

To mu je bio drugi pogodak za klub od dolaska krajem siječnja, a prvi je postigao u zadnjim trenucima dvoboja protiv Sassuola kada je zabio za pobjedu. Tako se skoro dogodilo i danas, s obzirom na to da je prednost trajala sve do sudačke nadoknade.

Petar Stojanović ušao je u igru u 77. minuti, da bi u šestoj minuti sudačke nadoknade snažnim udarcem iskosa pogodio suprotni kut i svojoj momčadi donio bod. Bivšem igraču Dinama ovo je bio prvi gol u 2023. godini.

Marko Pjaca za gostujuću ekipu nije nastupio.