Unicaja svladala Barcelonu i izjednačila u polufinalnoj seriji

Petar Jenjić • petak, 09.06.2023.

Košarkaši Unicaje slavili su u drugoj utakmici protiv Barcelone u polufinalu borbe za naslov prvaka Španjolske. Rezultatom 88:79 izjednačili su rezultat u seriji...

Aktualnom osvajaču Kupa kralja, Unicaji, dobro ide i u nacionalnom prvenstvu. U drugoj utakmici polufinalne serije, u gostima kod Barcelone, upisala je pobjedu rezultatom 88:79.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su nakon prvog poluvremena imali vodstvo 40:37. Barcelona je nakratko u nastavku preuzela vodstvo, ali na koncu treće dionice Unicaja ponovno vodi, ovoga puta sa 63:57. David Kravish ubacio je deset poena u posljednjoj četvrtini, a gosti sačuvali stečeno vodstvo.

Najbolji je kod pobjedničke ekipe bio Tyson Carter s 19 koševa, dok su trojica košarkaša dodala po 13 poena: Tyler Kalinoski, David Kravish (osam skokova) i Kendrick Perry (pet asistencija).

Barcelonu je predvodio Nico Laprovittola s 19 poena, Nikola Kalinić dodao je 14 koševa. Sljedeća utakmica igra se u Malagi 11. svibnja.