Povratak u formu: Pavić i Mektić osvojili ATP turnir u Stuttgartu!

Petar Jenjić • nedjelja, 18.06.2023.

Mate Pavić i Nikola Mektić pobjednici su ATP turnira koji se ovog tjedna igrao u Stuttgartu. U finalnom meču bili su bolji od domaćih predstavnika Kevina Krawietza i Tima Puetza...

Nakon dugo vremena, još od samog početka godine i osvajanja Aucklanda Mate Pavić i Nikola Mektić mučili su se s formom, a čini se da su je pronašli na travnatom dijelu sezonu.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prošle sezone Pavić je osvojio Stuttgart s Hubertom Hurkaczom, a ove godine sa suigračem iz reprezentacije. Hrvatskom dvojcu ovo je bilo čak 23. zajedničko finale u kojem su stigli do 16. naslova.

U finalnom meču svladali su njemačku kombinaciju Kevin Krawietz/Tim Puetz sa 7:6, 6:3 nakon jednog sata i 21 minute provedene na terenu.

U prvom setu nije bilo breakova, a Pavić i Mektić propustili su jednu set loptu. Ipak u 13. igri bez većih problema slavili su sa 7:2. U drugom setu napravili su dva breaka za potvrdu pobjede.

Zaista sjajno zvuči podatak da im je ovo 30. zajednički meč na travnatoj podlozi, a danas su stigli do 28 pobjede.