Ostali sportovi

Anđelo Kvesić uvjerljivom pobjedom do zlata na Europskim igrama!

Branimir Korać, HINA • petak, 23.06.2023.

Hrvatski karataš Anđelo Kvesić osvojio je zlatnu medalju u kategoriji iznad 84 kg na Europskim igrama u Poljskoj.

Anđelo Kvesić, inače europski prvak, je u finalu pobijedio Turčina Fatiha Sena s 5:0.

Bila je to njegova druga pobjeda protiv turskog borca nakon što ga je dobio u skupini s 5:3.

Kvesić je na putu do prvog hrvatskog zlata u Poljskoj stigao s pet uvjerljivih pobjeda.

U skupini je porazio Grka Michaila Tzanosa (4:1), potom Fatiha Sena s 5:3, dok Poljak Maciej Gebka nakon 30 sekundi više nije mogao nastaviti borbu i bio je prisiljen na predaju.

U polufinalu je Kvesić bio bolji i od Asimana Gurbanlija iz Azerbajdžana s 5:3, a zatim je u finalu još jednom porazio Sena.

Večeras nas očekuje još jedna prilika za zlatnu medalju.

Dvostruka svjetska i europska prvakinja u tekvondou Splićanka Lena Stojković borit će se za zlatno odličje u kategoriji do 46 kg protiv Talijanke Sofije Zampetti.