Nijemci još jednom kiksali, Englezi rutinski s Izraelom, golijada Švicarske i Italije

Krešimir Milić • nedjelja, 25.06.2023.

Daljnji plasman na U-21 Euru upitan je za Njemačku koja je nakon remija s Izraelom sad upisala poraz od Češke. U posljednjoj utakmici grupne faze igraju protiv trenutno prvoplasiranih Engleza u skupini C…

Ni druga utakmica na Europskom prvenstvu do 21 godine nije dobro prošla za Njemačku. Nakon što su u prvoj utakmici promašivali jedanaesterce i na kraju remizirali s Izraelom 1:1, sad su u drugoj utakmici poraženi od Češke 1:2.

Mladi nogometaši Češke došli su do prvih bodova nakon poraza u prvoj utakmici od Engleza. Poveli su Česi 1:0 u 33. minuti golom Sejka i držali vodstvo sve do 70. kad je Stiller izjednačio na 1:1. Konačnih 2:1 postavio je u 87. minuti Vitik.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U drugom susretu skupine C mladi Englezi upisali su još jednu pobjedu, ovog puta protiv Izraela. Slavili su 2:0, a golove su postigli Gordon u 16. minuti i Smith Rowe u 68.

Najzanimljiviji susret, ako je suditi po rezultatu bio je onaj u skupini D između Švicarske i Italije. Talijani su nakon prvog poluvremena imali vodstvo od 3:0, a na kraju su slavili rezultatom 3:2.

Golijadu je započeo Pirola u 6. minuti, a samo pet minuta kasnije Gnonto povisuje na 2:0. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela na 3:0 postavio je rezultat Parisi.

Švicarci su pokušali barem do remija, ali uspjeli su tek dva puta zatresti mrežu. Prvi je to napravio za Švicarsku Imeri u 47. minuti, a u 52. konačan rezultat postavlja Amdouni.

Trenutno su bodovno izjednačeni Italija i Švicarska s istom gol-razlikom, ali zbog boljeg međusobnog omjera Talijani su na drugom mjestu dok je Švicarska treća u skupini D. Prvo mjesto trenutno drži Francuska koja igra kasnije protiv Norveške drugu utakmicu na prvenstvu.