Europsko prvenstvo U-21 2023., skupina B, 3. kolo, 27.06.2023, 20:45 h
Španjolska (U21) 2:2 Ukrajina (U21)
Ukrajina (U21)

Španjolska u završnici susreta osigurala prvo mjestu u skupini

Petar Jenjić • utorak, 27.06.2023.

U drugoj utakmici skupine B Europskog prvenstva do 21 godine, Španjolska i Ukrajina odigrali su 2:2. To znači da će Španjolci u nastavak natjecanja ići s prvog mjesta...

U izravnom dvoboju za prvo mjesto reprezentacija Španjolske izvukla je bod protiv Ukrajine, što joj je bilo dovoljno za vrh skupine. Dvoboj je zaključen rezultatom 2:2.

Igraj na utakmice U-21 EP-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Reprezentacija Ukrajine dva je puta bila u vodstvu, ali nije uspjela doći do pobjede. Ovakvim ishodom obje momčad zaključile su skupinu sa sedam bodova što je išlo u prilog Španjolcima koji će biti prvi.

Ukrajinci su poveli nakon dobre akcije, Oleksandr Nazarenko je uposlio Bogdana Vjunika, a ovaj glavom skreće loptu u gol. Igrala se 43. minuta, a s vodstvo Ukrajine otišlo se na poluvrijeme.

Španjolska je do poravnanja stigla četiri minute po ulasku u nastavak. Riquelme je pokušao poslati upotrebljivu loptu u šesnaesterac, no u vlastiti je gol skrenuo Ivan Želizko.

Rezultat se ponovno promijenio u 81. minuti kada se Ukrajina vratila u vodstvo iz kaznenog udarca. Siguran je izvođač bio Georgij Sudakov.

Međutim, ni to nije bilo dovoljno za pobjedu jer je devet minuta kasnije Abel Ruiz zabio za bod Furije.