Europsko prvenstvo U-21 2023., skupina B, 3. kolo, 27.06.2023, 20:45 h, Steauta Stadium, Bukurešt
Suci: João Pinheiro (Portugal)
Hrvatska (U21)
0:0(0:0) Rumunjska (U21)

Hrvatska i Rumunjska odigrali bez golova, vratar domaćina junak susreta

Petar Jenjić • utorak, 27.06.2023.

Reprezentacija Hrvatske do 21 godine odigrala je bez pogodaka protiv Rumunjske u posljednjem susetu na Europskom prvenstvu. Tako je natjecanje zaključila bez postignutog pogotka i s jednim bodom.

Jurica Pršir
46'
14
Niko Galešić
46'
7
Michele Šego
68'
22
Toni Fruk
68'
4
Ante Palaversa
79'
Daniel Bîrligea
46'
7
Claudiu Petrila
60'
16
Adrian Mazilu
74'
8
David Miculescu
89'

Emil Săndoi

Hrvatska reprezentacija do 21 godine odigrala je posljednju utakmicu na Europskom prvenstvu. U posljednjem kolu, u susretu bez prevelikog značaja, odigrala je bez pogodaka protiv domaćina Rumunjske.

Igraj na utakmice U-21 EP-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tako je momčad zaključila nastup na prvenstvu bez postignutog pogotka i jednim osvojenim bodom. Danas je bila bolja, ali vratar Rumunjske imao je nekoliko izvanrednih reakcija.

S obzirom na prve dvije utakmice, mladi Vatreni stajali su sasvim solidno kroz prvih desetak minuta. Prva konkretna šansa stigla je u 15. minuti preko Diona Drene Belje koji puca iskosa unutar kaznenog prostora, no obranio je to rumunjski golman.

Uslijedila je jedna dobra i jedna odlična šansa Rumunja, a u obje situacije dobro je reagirao Ivor Pandur koji je danas dobio priliku ispred Dominika Kotarskog. Prvo je pucao Louis Munteanu, a zatim nakon dobre kombinacije i Octavian Popescu. Osim upisanih udaraca u okvir, nije bilo promjene rezultata.

Najbolja šansa stigla je u 38. minuti. Martin Baturina pucao je izvana, obranio Stefan Tarnovanu. Odmah nakon toga na odbijancu je Beljo, ali još jednom obranio je vratar Rumunjske. I još jedan odbijanac došao je do Gabrijela Vidovića koji pogađa gredu.

U nastavku susreta nismo vidjeli preveliki broj uzbuđenja sve do 80. minute. Tada je u kratkom razmaku Hrvatska imala dvije prilike. Prvo je Friganu obranio rumunjski vratar nakon odličnog odigravanja Baturine, da bi nakon toga Jurica Pršić loš zahvatio loptu na petercu nakon jednog centaršuta.

Do kraja susreta izdvaja se sjajna šansa Michela Šege, ali još jednom je vratar domaće reprezentacije bio na pravom mjestu.