Europsko prvenstvo U-21 2023., nokaut faza, polufinale, 05.07.2023, 18:00 h
Izrael (U21) 0:3 Engleska (U21)
Engleska (U21)

Mlada reprezentacija Engleske lako preko Izraela do finala Europskog prvenstva

Branimir Korać, HINA • srijeda, 05.07.2023.

Prvi finalist Europskog prvenstva do 21 godine je reprezehntacija Engleske. Engleska je s 3:0 u polufinalu svladala Izrael...

Muška nogometna reprezentacija Engleske prvi je finalist Europskog prvenstva za igrače do 21 godine zahvaljujući uvjerljivoj polufinalnoj pobjedi u dvoboju protiv izabrane vrste Izraela koju su svladali s 3:0 (1:0).

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vodeći pogodak za Englesku, u dvoboju odigranom na Adjarabet Areni u gruzijskom Batumiju, postigao je veznjak Nottingham Foresta Morgan Gibbs-White u 42. minuti, čime se iskupio za neiskorišteni kazneni udarac u 17. minuti. U 63. minuti je najbolji igrač utakmice, veznjak Manchester Cityja Cole Palmer, udvostručio prednost Engleza, a konačnih 3:0 postavio je napadač Aston Ville Cameron Archer.

Osim što je postigao pogodak za 2:0, Palmer je bio asistent kod prvog i trećeg pogotka momčadi koju vodi Irac Lee Carsley.

Englezima je ovo četvrto finale na europskim prvenstvima u ovom uzrastu, a prvo nakon što su 2009. osvojili srebrnu medalju.

Engleska će se naslov europskog prvaka boriti protiv dvoboja reprezentacije Španjolske i Ukrajine, koji je na rasporedu večeras od 21 sat, na stadionu Steaue u Bukureštu.

Finale je na rasporedu 8. srpnja u Batumiju.