Sportnet, Petar Jenjić • četvrtak, 06.07.2023.

Još jednu prijateljsku utakmicu odigrao je Slaven Belupa na pripremama u Sloveniji. Protivnik je bio crnogorski Mornar, a susret je završio rezultatom 1:1...

Nogometaši Slaven Belupa remizirali su s crnogorskim Mornarom rezultatom 1:1 u prijateljskoj utakmici igranoj na Rogli.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo poluvrijeme prilikom je otvorila hrvatska momčad, Boras je u 15. minuti glavom pucao dobro, ali pokraj gola. Nakon toga je Mornar imao tri odlične šanse. Božinovićev udarac iz daljine obranio je Marković, Kolundžić je iskosa s desne strane pogodio stativu, a Vujačićev pokušaj jedan na jedan opet je obranio Marković. Do kraja poluvremena Manaj je pokušao glavom, no ostalo je 0:0.

Mornar je na startu drugog poluvremena pogodio gredu iz slobodnog udarca, Slaven je odgovorio preko Šakote i Borasa, ali centimetri su spasili Crnogorce.

U 71. minuti Hlevnjak je snažno odapeo s 25 metara i zatresao gredu, a samo dvije minute kasnije Jeknić je pobjegao u jednoj kontri i zabio za 1:0. Imao je Slaven nekoliko prilika do kraja utakmice, a onda je Boras u 90. zabio za 1:1 glavom nakon lijepog centaršuta Martinage.

Mornar: Popović, Seratlić, Baošić, Ljutica, Kaluđerović, Božanović, Škritelj, Cetković, Kolundžić, Vujačić, Stevanović. Klupa: Stojanović, Duranović, Mišanić, Jeknić, Muratović, Dubljević, Šoskić, Gazivoda. Trener: Zoran Đurašković.

Slaven Belupo: Marković (od 46. Sušak) – Bosec (od 65. Krušelj), Eškinja, Boras, Martinaga – Mioč, Bošnjak (od 60. Mađarić)- Crnac, Manaj (od 50. Kocijan), Mrdaković (od 40. Šakota (od 65. Hlevnjak)), Hoxha. Trener: Ricardo Moniz.