Vodeni sportovi

Neprikosnovena Yiwen do petog svjetskog zlata karijere

HINA, Petar Jenjić • petak, 21.07.2023.

Do svog petog zlata na Svjetskim prvenstvima stigla je kineska skakačica u vodu Chen Yiwen. Ona je danas slavila u skokovima s daske od tri metra...

Kineska skakačica u vodu Chen Yiwen nastavila je svoj zlatni niz na svjetskim prvenstvima osvojivši naslov svjetske prvakinje u skokovima s daske (3 m) u Fukuoki, što joj je peto zlatno odličje u karijeri.

Igraj na Lokomotiva - Istra 1961 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U svojoj kolekciji nema nijedno odličje sa svjetskih prvenstava koje nije zlatnog sjaja. Ova 24-godišnjakinja je u Fukuoki obranila naslove iz Budimpešte u pojedinačnim i sinkroniziranim skokovima s 3 m, a svoj prvi naslov je osvojila 2019. u Gwangjuu u skokovima s 1 m.

U Fukuoki je u finalu pojedinačnog natjecanja skupila 359,50 bodova i za 18 bodova nadmašila sunarodnjakinju Chang Yani, partnericu u sinkroniziranim skokovima.

Osim Kineskinja, na pobjedničko postolje se popela i 30-godišnja Kanađanka Pamela Ware (332,00), koja je brončanu medalju u ovoj disciplini osvojila i na SP-u u Barceloni 2013.