Ante Crnac 31'
Slaven Belupo

Osijek na najljepši način otvorio Opus Arenu, Slaven teško stradao u susretu prvog kola

Mihaela Bradovski • subota, 22.07.2023.

Osijek je novu sezonu otvorio na svom novom stadionu, Opus Areni. Ugostio je Slaven Belupo i u sjajnom ambijentu slavio je s vrlo visokih 6:1...

Noć iz snova za Osječane. Prvi nastup na Opus Areni pred svojim navijačima i visoka 6:1 pobjeda protiv Slaven Belupa. Koprivničanci imaju puno otvorenih problema i to je ovaj susret potvrdio, ako ne dođe do nekih promjena, čeka ih žestoka borba za opstanak.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Osijek je bio razigran i htio se predstaviti u što boljem svjetlu pred svojim navijačima. Odradio je odličnu utakmicu, potpuno je nadigrao Koprivničance i najavio lijepu sezonu.

Već u petoj minuti Osijek je stigao do vodstva. Nakon kornera Pušića, lopta je došla do Suška, ispala mu je, a to je iskoristio Ramon Mierez koji zabija za vodstvo.

Niti deset minuta kasnije nova velika prilika za Osijek. Mierez je dobio loptu i okrenuo čuvara, gađao je susjedni kut, pogodio vratnicu, a lopta se odbila u ruke Sušku. Odmah je na drugoj strani uzvratio Slaven, izvana je opalio Agbekpornu, lopta odlazi koji centimetar pokraj vratnice.

Ubrzo je Osijek poveo s 2:0. Gržan je ubacio s desne strane, a Caktaš krasno iz prve pogodio.

Ricardo Moniz već u 27. minuti promijenio je dvojicu igrača i vrlo brzo Slaven je smanjio. Cascini je dao loptu za Hoxhu koji odlično pronalazi Crnca, a on pogađa suprotni kut za 2:1.

Do odmora se Osijek vratio na dva gola prednosti. Lovrić je ubacio iz slobodnog udarca, a Fućak glavom poslao loptu u mrežu.

Na početku drugog dijela Sušak je odličnim obranama držao Slaven na životu, ali četvrti pogodak ipak je stigao i to u 63. minuti. Ubacio je Gržan s desne strane, Caktaš je skrenuo loptu koja se odbija od bloka, dolazi do Nejašmića, a on lakoćom zabija.

Slaven se potpuno raspao i dolazi ubrzo i peti gol. Krasna akcija, Caktaš je dobio loptu na 20 metara, petom pronašao Bukvića koji ulazi u kazneni prostor i lijepo zabija.

U ovakvoj golijadi napokon je do pogotka došao i Kristijan Lovrić, izborio se za loptu, lakoćom prošao Račića i zabio.

Do kraja susreta Slaven je mogao do drugog pogotka, ali Hoxha je iz kaznenog udarca pogodio vratnicu.