Vodeni sportovi

Hrvatska rutinski s Kanadom, slijedi borba s Australijom za deveto mjesto

Krešimir Milić • utorak, 25.07.2023.

Hrvatski vaterpolisti pobijedili su Kanadu u prvoj utakmici borbe od 9. do 12. mjesto na Svjetskom prvenstvu. Europski prvaci borit će se za deveto mjesto…

Barakude će u četvrtak, s početkom u 03.30 sati po našem vremenu igrati za 9. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki.

Igraj na vaterpolo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvoj utakmici borbe od 9. do 12. mjesta Hrvatska je bez problema, dokazavši klasu u odnosu na suparnika, svladala Kanadu 13:5.

Izbornik Tucak je obavio nekoliko izmjena u odnosu na sastav koji je igrao protiv Crne Gore. Umjesto Bijača na vratima je bio Toni Popadić i dakako svoju rolu odradio vrhunski. Devet obrana ukupno, od toga i jedan obranjeni peterac, Na tribine su za ovu priliku preselili još i kapetan Ivan Krapić i Ante Vukičević, a umjesto njih su u vodi osvanuli Filip Kržić i Andrija Bašić.

Nije bilo baš nikakvih rezultatskih poteškoća. Najviše što je Kanada učinila bilo je jedno poravnanje, na samom početku utakmice (1:1). Prvo značajnije odvajanje uslijedilo je u drugoj četvrtini (6:2), a konačna presuda pala je u trećoj dionici.

Tada su Barakude zaredale s golovima Marinića Kragića, pa Butića, dvaput Bukića i jednom Burića za 11:3, tri minute prije kraja treće četvrtine.

Za deveto mjesto Hrvatska će igrati protiv Australije koja je porazila Japan rezultatom 16:15.