Jana Fett propustila veliku priliku i izgubila od osme nositeljice na startu turnira u Varšavi

Mihaela Bradovski • utorak, 25.07.2023.

Jana Fett nije uspjela doći do pobjede na startu WTA turnira u Varšavi. Osma nositeljica Linda Noskova svladala ju je u tri seta...

Iako je Jana Fett tek 248. na WTA ljestvici, a njena protivnica Linda Noskova 59., ta razlika se nije vidjela u ovom dvoboju. Fett je odigrala vrlo dobar meč i imala je priliku čak i za pobjedu.

Igraj na mečeve WTA turnira u Varšavi na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvi set otišao je na stranu hrvatske tenisačice koja je u trećem gemu došla do breaka, , izdržala kasniji pritisak Čehinje i uzela set sa 6:4.

Drugi set počeo je novim breakom Jane Fett, ali tada se budi i Noskova koja radi preokret, dolazi do 5:3 i servisa za set. Međutim Fett se nije predala, vratila se u set i izborila tie-break.

Tamo se Noskova ponovno odvojila, povela sa 6:2 i iskoristila nakon toga treću set loptu.

Odluka je pala u trećem setu gdje se Fett dobro držala do njegove sredine, nakon što je povela s 3:2, izgubila je naredna četiri gema i upisala je poraz.

Mlada Čehinja tako prolazi u drugo kolo, a Fett može biti zadovoljna što je pružila jak otpor osmoj nositeljici.