Braniteljice naslova Amerikanke vratile se iz minusa i remizirale s Nizozemskom

Mihaela Bradovski • četvrtak, 27.07.2023.

U jednom od najiščekivanijih susreta prve faze natjecanja na Svjetskom prvenstvu nogometašica SAD i Nizozemska remizirale su 1:1...

U reprizi finala Svjetskog prvenstva 2019. godine sastale su se reprezentacije SAD-a i Nizozemske i to u izravnoj borbi za prvo mjesto u skupini E.

Igraj na utakmice SP-a nogometašica na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na kraju pobjednika nije bilo, završilo je 1:1 te su Amerikanke ostale na vrhu ljestvice s boljom gol razlikom, ali u posljednjem kolu SAD igra protiv Portugala dok će Nizozemska imati lakši posao protiv Vijetnama.

Nizozemke su u ovom susretu prve došle do pogotka i to u 17. minuti preko Jill Roord, ali opasnije Amerikanke uspjele su se vratiti.

U 62. minuti američka kapetanica Lindsey Horan postigla je pogodak za 1:1 i tako donijela bod svojoj reprezentaciji.