Konferencijska liga, kvalifikacije, 2. pretkolo, 27.07.2023, 20:00 h, Priština, Stadiumi Fadil Vokrri
Suci: Jasmin Sabotić (Luksemburg), Joaquim da Silva (Luksemburg), Claude Ries (Luksemburg)
Dukagjini
0:1(0:1) Rijeka
Niko Janković 30'
Rijeka

Rijeka potvrdila kvalitetu i potpuno zasluženo slavila u Prištini

Branimir Korać • četvrtak, 27.07.2023.

Rijeka je u prvom susretu drugog pretkola Konferencijske lige gostovala u Prištini kod Dukagjinija i upisala je pobjedu 1:0. Važan pogodak djelo je Nike Jankovića koji je krasno zabio još u prvom dijelu.

Faton Neziri
65'
14
Blerind Morina
75'
33
Albion Pllana
88'

Sergej Jakirović

Kao što se i pretpostavljalo, Rijeka je potvrdila da je bolja momčad od Dukagjinija. Kosovski predstavnik većim dijelom susreta bio je potpuno u podređenom položaju, a Riječani mogu žaliti što nisu i uvjerljivije slavili.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u prvih deset minuta Rijeka je imala dvije solidne situacije koje nije realizirala, u prilikama su bili Obregon i Fruk, ali nije bilo potrebe za intervencijom domaćeg vratara.

Rijeka je nakon 20 minuta igre počela sve češće pritiskati, bila je sve aktivnija i nagrada je stigla u 30. minuti.

Obregon je dao loptu na rubu kaznenog prostora za Niku Jankovića, on si je stvorio prostor i onda krasno opalio poluvisoko u suprotni kut za vodstvo gostiju.

Do odlaska na odmor još dvije dobre situacije pred golom Dukagjinija, prvo je Fruk testirao domaćeg vratara, a onda je Obregon propustio realizirati vrlo obećavajuću priliku.

U drugom dijelu i domaćin se oslobodio i pokušao doći do gol, ali zaradio je težak udarac nakon sat vremena igre kada je ostao s igračem manje. Merlaku je već imao žuti karton, a zaradio je još jedan za prekršaj na Dilaveru.

Iako je imala igrača više, Rijeka nije uspjela doći do drugog pogotka. Nije bila daleko od njega u 81. minuti kada je Ivanović pronašao Libera, on dodao za Selahija, ali njegov snažan udarac nije bio precizan.

Vrijedi još zabilježiti i pokušaje Ivanovića i Lepinjice, ali lopta nije završila u mreži.

Rijeka je upisala važnu pobjedu i na Rujevici će tražiti potvrdu prolaza u treće pretkolo Konferencijske lige. Nema dvojbe da je bolja od Dukagjinija i prolaz ne bi smio biti upitan.