SuperSport HNL, 2. kolo, 28.07.2023, 20:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 1807
Suci: Ante Čulina (Zagreb), Luka Pušić (Zagreb), Dario Kolarević (Zagreb)
Slaven Belupo

Kakav oporavak Farmaceuta! Varaždin već razmišljao o pobjedi, Hoxha se nije složio

Mihaela Bradovski • petak, 28.07.2023.

Varaždin i Slaven Belupo u susretu drugog kola Super Sport HNL-a remizirali su 2:2. U zanimljivom dvoboju Varaždin je vodio 2:0, ali Slaven Belupo je u završnici ipak izjednačio pa čak prijetio i preokretom. Povratak je pokrenuo Arber Hoxha pogotkom za smanjenje i izborenim kaznenim udarcem...

Varaždin je imao sva tri boda u rukama, ali nije uspio dovršiti posao protiv Slaven Belupa. Farmaceuti su bili psihološki u jako teškoj situaciji, nakon 1:6 poraza od Osijek, ovdje su se našli relativno brzo u zaostatku od dva pogotka, u drugom dijelu Marković ih je spašavao od još većeg ponora, a onda u samoj završnici sve se mijenja i Slaven Belupo dolazi do boda.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Varaždin nije mogao zamisliti bolji ulazak u utakmicu. Već u petoj minuti stigao je do vodstva i to spektakularnim pogotkom Dimitrija Mitrovskog iz slobodnog udarca. Slobodnjak na 18 metara po sredini, Mitrovski je uzeo loptu i fantastičnim udarcem poslao loptu u rašlje.

Do 23. minute igralo se ravnopravno i bez prilika, a onda Ortiz je sve zakuhao na lijevoj strani, dao loptu u sredinu, Hoxha je pronašao prostor za šut, ali Zelenika je sjajno obranio.

Pet minuta kasnije 2:0 za Varaždin. Tranzicija Varaždina koju je povukao Pilj urodila je plodom, Šego je iz prve odigrao za Brodića koji s ruba kaznenog prostora pogađa za povećanje vodstva.

Na odmor se otišlo s 2:0 za Varaždin koji je u drugom dijelu imao niz prilika za povećanje prednosti. U 54. minuti dvije sjajne obrane Markovića! Prvo je skinuo pokušaj Šege izvana, lopta se odbila do domaćina, završila kod Brodića čiji pokušaj Marković također skida.

Nizali su se pokušaji Varaždina, vrlo opasno prijetili su Šego i Brodić, ali rezultat se nije mijenjao.

I onda stiže kazna. U 81. minuti Hoxha je dobio loptu u 16 metara, tražio je prostor, namještao se i onda s ruba šesnaesterca pogodio u sam kut.

Četiri minute kasnije kazneni udarac za goste. Kolarić je nepotrebno po nozi zakačio Hoxhu koji pada, a Čulina pokazuje na 11 metara. Siguran za 2:2 bio je Benedik Mioč.

Do kraja susreta novih pogodaka nije bilo iako je bilo pokušaja koji nisu završili na željeni način.