SuperSport HNL, 2. kolo, 29.07.2023, 21:00 h, Aldo Drosina
Suci: Duje Strukan (Split), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Ivan Janić (Ilok)
Robert Ljubičić 69'
Dinamo

Ivanušec i Emreli zabijali i asistirali u pobjedi Dinama protiv Istre 1961

Krešimir Milić • subota, 29.07.2023.

Nastavili su Modri u dobroj formi kao i protiv Astane. Slavljem s 3:0 zaključili su gostovanje u Puli…

Do prve pobjede u SuperSport HNL-u ove sezone stigao je Dinamo slavljem 3:0 protiv Istre 1961 u Puli u 2. kolu. Nakon poraza od Hajduka u prvom kolu, Modri su upisali treću pobjedu ove sezone uz one iz Superkupa i protiv Astane u 2. pretkolu Lige prvaka.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Demonstrirao je Dinamo još jednom silu ove sezone, baš kao i protiv Astane na Maksimiru u kvalifikacijama za Ligu prvaka, a ponovno je dobru partiju pružio Luka Ivanušec. Nisu dozvoljavali previše Istri 1961 da razvije igru, a i ono malo što su uspijevali Puljani nije bilo opasno po Dominika Livakovića.

Već u šestoj minuti Dinamo je došao u vodstvo, a strijelac za 1:0 bio je Luka Ivanušec koji u posljednje dvije utakmice igra u sjajnoj formi. Mahir Emereli je dobio loptu na 16 metara i dodao je Ivanušecu koji je bio sam u idealnoj poziciji te s ruba kaznenog prostora pogodio rašlje za vodstvo Dinama.

S tim vodstvom Dinama otišlo se i na odmor, a Istra u prvom dijelu dvije prijetnje iz 36. i 40. minute nije uspjela konkretizirati. Prvu prijetnju uputio je Moris Valinčić, ali pogodio je u blok Dinamovih igrača, a u 40. je Bernauer izgubio duel na svojoj polovici s Douglasom koji je dodao do Mateja Vuka, on proslijedio Anti Ercegu koji iskosa nije uspio pogoditi iza leđa Livakovića.

U drugom poluvremenu ponovno je radila kombinacija Emreli-Ivanušec. Igrala se 57. minuta kad je Ivanušec asistirao za Emrelija, a on pogodio za 2:0. Nije tu stao Dinamo s dominacijom i golovima.

Nastavilo se i u 69. minuti. Najveći dio posla odradio je Martin Baturina, Mišić mu je dodao na desnu stranu, on prošao čuvara te došao do gol aut linije i onda povratnom loptom na deset metara pronašao Roberta Ljubičića koji lakoćom zabija za 3:0.

Do kraja je Dinamo mirno dovršio posao i upisao prva tri boda u ovoj sezoni. Ovom pobjedom Dinamo je trenutno zauzeo četvrtom mjesto, do je Istra 1961 na osmom mjestu s bodom koji je osvojila u prvom kolu remijem s Lokomotivom.