Bišćan: 'Bilo je bitno staviti pod kontrolu prvenstvo nakon gubitka bodova u prvoj utakmici'

Krešimir Milić • nedjelja, 30.07.2023.

Treneri su dali osvrt na utakmicu nakon završetka susreta 2. kola Istre 1961 i Dinama. Slavili su Zagrepčani s visokih 3:0 na Aldo Drosini…

Nakon poraza od Hajduka na Maksimiru u prvoj prvenstvenoj utakmici ove sezone, Dinamo je slavio na gostovanju u Puli s 3:0 protiv Istre. U 2. kolu SuperSport HNL-a za Dinamo su golove zabijali Ivanušec, Emreli i Ljubičić za prvu pobjedu u prvenstvu ove sezone.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Formom i igrom svoje momčadi bio je zadovoljan nakon ove pobjede Dinamov trener Igor Bišćan.

U ritmu kojem jesu bilo je bitno da budemo dobri i izborimo tri boda. Izgubili smo u prvom kolu bodove koje nismo planirali pa je bilo bitno staviti stvari pod kontrolu kad je SuperSport HNL u pitanju. Nismo mogli na bolji način to napraviti. Puno dobrih stvari smo dobili s ovom utakmicom. Odigrali smo vrlo dobro, bili smo efikasni i ozbiljno. Sve čestitke mojim igračima, rekao je Bišćan.

Mislav Karoglan otkrio je za čime žali i čime je zadovoljan u igri Istre 1961 nakon poraza.

Zaslužena pobjeda Dinama. Mi smo ušli u grču prvih 20-ak minuta i to je ono za čime žalim, ta dva lošija ulaska u poluvrijeme. Ono čime mogu biti zadovoljan je, koliko god to bilo glupo nakon 0:3, da smo posljednju dionicu prvog poluvremena bili na visokom nivou. Drugi gol nas je evidentno presjekao. Dinamo je jednostavno prekvalitetan i na 2:0 ubio je utakmicu te nas kaznio s trećim zgoditkom, zaključio je Karoglan.