SuperSport HNL, 2. kolo, 30.07.2023, 18:45 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Luka Pajić (Rijeka), Željko Bučar (Duga Resa)
3:4(3:1) Osijek
Ramon Mierez 43'
Mijo Caktaš 76', 83', 89'
Osijek

Osijek se vratio iz mrtvih i kreirao jedan od najluđih HNL preokreta, od minus tri do pobjede!

Branimir Korać • nedjelja, 30.07.2023.

Sjajna utakmica u Kranjčevićevoj! Rudeš je imao Osijek na konopcima, vodio je 3:0, ali u drugom poluvremenu Osječani su na krilima sjajnog Mije Caktaša kreirali ogroman preokret i slavili s 4:3!

Čudo u Kranjčevićevoj! Osijek je bio zreo za poraz, gubio je 3:0, ništa mu nije štimalo u igri, ali prvo je smanjio na dva gola minusa u završnici prvog dijela pa u drugom poluvremenu na krilima Mije Caktaša izveo sjajan preokret.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Susret u Kranjčevićevoj počeo je dosta skromno. Bilo je borbeno, ali i s dosta pogrešaka i bez pravih opasnosti sve do sredine prvog poluvremena kada je stigla prva prilika na susretu i odmah pogodak!

U 23. minuti obrana Osijeka je zaspala, Latković je pronašao Andreja Lazarova koji u kaznenom prostoru vara čuvara i onda lijepo pogađa s desetak metara iskosa u suprotni kut za vodstvo Osijeka.

Na prvi pokušaj Osijeka čekalo se čak do 32. minute i nije to bio neki opasan i kvalitetan udarac, ubačena je lopta u 16 metara na Miereza, ali njegov udarac Marić lako brani.

Osijek u prvom dijelu uopće nije izgledao dobro i Rudeš je nemilosrdno kažnjavao lošu igru Osječana koji su bili daleko od tražene razine.

U 35. minuti Rudeš je došao do drugog pogotka. Raspoloženi Latković prošao je lakoćom lijevom stranom i iskosa pucao prema golu, za svaki slučaj uklizao je Pasariček i na gol liniji ugurao loptu u mrežu. Trajala je VAR provjera gotovo pet munta, ali Pasariček nije bio u zaleđu.

Još se nije niti stišalo slavlje Rudeša, a već je došao i treći gol. Nonšalantni Osječani dodavali su se na svojoj polovici, Pasariček je presjekao dodavanje, ušao u 16 metara, lakoćom prevario Mkrtčjana i zabio za 3:0.

Ipak prije odlaska na odmor vratila se nada Osječanima da bi mogli doći do povratka. U 43. minuti ubačena je lopta s desne strane, Mierez je bio u skoku i pucao glavom, Marić je nekako odbio loptu, ali suci su procijenili da je ona prešla gol liniju.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela ogromnu priliku imao je Lazarov koji je bio sam pred Malenicom, ali pucao je malo pokraj vratnice.

Stjepan Tomas odmah je na poluvremenu izvršio tri izmjene, u svlačionici su ostali neprimjetni Lovrić te nesigurni Mkrtčjan i Drambajev, Osječani su odmah krenuli po smanjenje zaostatka, ali Rudeš je odolijevao tim napadima.

Nakon poluprilika Osječana, ukazala se odjednom velika prilika za Rudeš, obrana Osijeka poklonila je loptu Krešimiru Kovačeviću koji je prošao Malenicu i onda pucao daleko od gola.

Umjesto da je Rudeš došao do četvrtog gola, Osijek je ubrzo smanjio na 3:2. Brza akcija gostiju, petom je Pušić proigrao Caktaša koji ostaje sam na deset metara i zabija.

Značilo je to da slijedi pritisak Osječana, ali i ostavilo je to dosta prostora domaćinu da krene naprijed. Tako je u 82. minuti Plazonja sam došao pred Malenicu i onda umjesto da rutinski zabije, pogodio je osječkog čuvara mreže.

I još jednom odmah je stigla kazna. Pušić je ubacio loptu, Marić samo kratko odbio, ali tek do Caktaša koji zabija za 3:3.

Tu nije bio kraj! U 89. minuti vratar Rudeša Marić zaokružio je svoju nesigurnu utakmicu ogromnim kiksom. Malenica je ispucao loptu, Marić istrčao i jako loše procijenio let lopte, ona ga je preskočila, uzeo ju je Gržan, proigrao Caktaša koji zabija za ogroman preokret.

Šokirani domaćini do kraja susreta nisu uspjeli vratiti se u utakmicu i dugo će pamtiti ovu večer i prokockane bodove.