Juniori Osijeka osvojili međunarodni turnir u Slovačkoj

Sportnet, Petar Jenjić • ponedjeljak, 31.07.2023.

Na međunarodnom turniru, kojem je domaćin bila slovačka Dunajska Streda, juniori Osijeka bili su najbolji osvojivši prvo mjesto. Isto tako, titulu najboljeg igrača ponio je njihov Anton Matković...

Juniori Osijeka osvojili su prvo mjesto na 8. izdanju međunarodnog turnira MOL Kukkonia Cup namijenjenom igračima do 19 godina kojem je bio domaćin slovački DAC 1904 iz Dunajske Strede.

Bijelo-plavima je ovo prvi put da su osvojili spomenuti turnir, a prvo mjesto juniora ujedno je i prvi trofej NK Osijek od prelaska na Opus Arenu. U konkurenciji osam klubova igrači Tomislava Radotića ostavili su odličan dojam, u skupini pobijedili TSC Bačka Topola 2:0 (Damjanović, Barić), DAC 1904 2:1 (Damjanović 2) i remizirali s Puškaš Akademijom 1:1 (Barišić).

Bijelo-plavima to je bilo dovoljno za plasman u finale gdje su s uvjerljivih 4:1 porazili STK Šamorin (Matković 2, Damjanović, Mažar).

Uz pehar za osvojeni turnir, juniori Osijeka na Opus Arenu su donijeli i priznanje za najboljeg igrača turnira koje je ponio Anton Matković.

Na turniru u Slovacˇkoj nastupali su: Jan Hlapcˇic´, Filip Maric´, Roko Perkovic´, Stjepan Žulj, Bruno Tešija, Antonio Peric´, Elmir Beširovic´, Dorian Herceg, Ivan Cˇurkovic´, Luka Baric´, Antun Damjanovic´, Fran Svraka, Filip Mažar, Luka Nemet, Petar Ivancˇan, Ante Barišic´, Matej Lugaric´, Anton Matkovic´, Dominik Babic´, Josip Dabic´, Amar Zahirovic´, Miloš Jovicˇic´.

Stožer juniorske momcˇadi cˇinili su: Tomislav Radotic´, Vedran Nikšic´, Hrvoje Kurtovic´, Zvjezdan Vibovec, Dino Siber, Luka Dokozic´.