SuperSport HNL, 3. kolo, 05.08.2023, 18:45 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina), Jerko Crnčić (Vrbovec), Dino Knez (Osijek)
Ivan Tomečak 78'
Rudeš

Rudeš hrabro pao u Koprivnici, Slaven Belupo upisao prvu pobjedu ove sezone

Krešimir Milić • subota, 05.08.2023.

Upisao je Rudeš i treći poraz u SuperSport HNL-u. Trenutno drže posljednje mjesto bez bodova, dok je Slaven Belupo trenutno na četvrtom s četiri boda…

Hrabro je pao danas Rudeš u Koprivnici. Momčad Roberta Prosinečkog i nakon onog preokreta Osijeka u prošlom kolu došla se nadigravati u Koprivnicu u 3. kolu SuperSport HNL-a, a na kraju su ipak poraženi. Slavio je Slaven Belupo s 3:2 i tako stigao do prve pobjede ove sezone.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rudeš je u Koprivnicu stigao otvorenog garda i bili su opasniji na početku susreta. Zaprijetili su prvo preko Andreja Lazarova u šestoj minuti, ali njegov pokušaj je otišao visoko preko gola. U 10. minuti pokušao je i Aleksa Latković, a i njegov udarac je završio malo iznad vrata. Ponovno je Aleksa Latković bio opasan u 17. minuti, a tad je njegov udarac uspio zastaviti vratar Antun Marković.

Domaći su proigrali od sredine prvog dijela, a oni i prvi dolaze do zgoditka na ovom susretu. Igrala se 44. minuta kad je Antonio Bosec ubacio s dese strane, a iz drugog plana u prazan prostor utrčao je Ante Crnac i zabio za 1:0.

No, slavlje domaćih nije dugo trajalo jer dobru igru kapitaliziraju gosti samo minutu kasnije. Vratio se Rudeš golom Alekse Latkovića koji je zabio za 1:1 na asistenciju Rijada Mašale.

Prvih desetak minuta drugog dijela nije bilo većih opasnosti, a onda u 56. minuti pada gol. Ponovno je Slaven Belupo došao do vodstva, a za 2:1 zabio je Vinko Međimorec nakon ubačaja Benedika Mioča iz slobodnog udarca.

Pokušavao je Rudeš do izjednačenja, ali domaći povisuju vodstvo u 74. minuti. Ponovno je mrežu zatresao nakon prekida Međimorec, a ovog puta iz kornera s desne strane ubacio je Marko Martinaga. Pokazat će se kasnije, bio je to gol za prvu pobjedu ove sezone momčadi Ricarda Moniza.

Nije tu bio kraj kiši golova u Koprivnici. Gol nade za Rudeš zabio je iskusni Ivan Tomečak nakon što ga je kroz sredinu loptom u prostor uposlio Vanja Vukmanović.

Pokušao je Rudeš do kraja izboriti i prvi remi ove sezone, ali nisu uspjeli. Slaven Belupo je uspio doći do prve pobjede ove sezone nakon što su teško poraženi u Osijeku (6:1) u prvom kolu, a u drugom su izvukli remi u Varaždinu (2:2).

Rudeš je treću utakmicu zaredom upisao poraz, a trenutna gol razlika im je 5:11 i drže posljednje mjesto na ljestvici u SuperSport HNL-u. Slaven Belupo je na gol razlici 6:11, a s četiri boda trenutno su na četvrtom mjestu.