SuperSport HNL, 3. kolo, 05.08.2023, 21:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Luka Pajić (Rijeka), Ivan Starčević (Brezovac)
0:0(0:0) Gorica
Gorica

Čudesni Banić ostao enigma za Dinamo i donio Gorici bod

Krešimir Milić • subota, 05.08.2023.

Žalit će Modri za prilikama koje nisu uspjeli realizirati, a prvo ime susreta bio je vratar Gorice. Branio je Banić čudesno na Maksimiru za bod Gorice…

Bez pobjednika i golova, a šansi nije nedostajalo, završilo je u 3. kolu SuperSport HNL-a na Maksimiru. Napadao je Dinamo vrata Gorice, a prilike koje su imali nisu uspijevali spremiti iza leđa danas sjajnog Ivana Banića pa je završilo 0:0 na Maksimiru.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvom dijelu još je i nešto mogla zaprijetiti Gorica, ali u drugom je uslijedila potpuna opsada njihovog gola. Napadali su igrači Igora Bišćana sa svih strana i već u četvrtoj minuti kombinacija Brune Petkovića i Takura Kaneka istaknula je Banića kao potencijalnog kandidata za igrača utakmice što će kasnije i postati.

Pokušao je i Robert Ljubičić u 20. minuti, ali njegov udarac je završio visoko iznad gola. Gorica do prve prilike dolazi u 23. minuti kad je glavom pucao Marvel Ndockyt, ali bilo je to prelako za Dominika Livakovića. Opasno je bilo i u 27. minuti kad je Ndockyt opalio izvana s 20 metara, a Livaković je uspio obraniti. Lopta se odbila do Josipa Mitrovića koji je propustio matirati vratara Dinama i pogodio je vratnicu.

Odličan prodor imao je Petković u prvoj minuti nadoknade prvog dijela. Prošao je dva igrača s desne strane i ubacio u sredinu, ali tamo Dino Perić nije uspio dobro zahvatiti loptu.

U drugom dijelu utakmica se igrala samo na polovici Gorice koja je sazidala čvrsti bedem, a i kad bi postao porozan tu je bio Banić da zaustavi svaki pokušaj Modrih. Istaknuo se prvo u 65. minuti kad je Petković gađao izvan kaznenog prostora, pa dvije minute kasnije je skinuo šut Luke Ivanušeca u donji kut.

Veliku obranu upisao je i u 85. minuti kad je Ivanušec izbio sam pred njega, ali nije ga uspio savladati. Najvažniju obranu upisao je pred sami kraj susreta kad je u trećoj minuti nadoknade sjajno obranio pokušaj Martina Baturine s deset metara i tako spasio Goricu od poraza.

S ovim kiksom Dinamo je na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice s četiri boda, a Gorica je na trećem mjestu trenutno s pet bodova u tri kola SuperSport HNL-a.