Australke po četvrti put do četvrtfinala Svjetskog prvenstva

Petar Jenjić • ponedjeljak, 07.08.2023.

Reprezentacija Australije izborila je četvrtfinale Svjetskog prvenstva za nogometašice po četvrti put u svojoj povijesti. Danas je u osmini finala s 2:0 bila bolja od Danske...

Novi četvrtfinalist Svjetskog prvenstva za nogometašice jest Australija koja je u Sydneyu za protivnika imala Dansku, a na koncu stigla do pobjede rezultatom 2:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jedan od domaćina turnira postigao je po jedan pogodak u svakom poluvremenu, a mrežu Dankinja načela je Caitlin Foord u 29. minuti. Pobjedu je potvrdila Hayley Raso u 70. minuti.

Australke su se tako po četvrti puta u povijesti plasirale među osam najboljih, a nikada ranije nisu prošle u polufinale. Za najbolji plasman igrat će protiv boljih iz dvoboja Francuske i Maroka.

Podsjetimo, već od ranije znamo dva četvrtfinalna para. Španjolska će igrati protiv Nizozemske, dok će Japan odmjeriti snage sa Švedskom.