Ostali sportovi

U-19: Brazilke pale u pet setova, Hrvatskoj slijedi borba za peto mjesto

Petar Jenjić • četvrtak, 10.08.2023.

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija do 19 godina stigla je do pobjede na početku razigravanja od petog do osmog mjesta na Svjetskom prvenstvu. U pet setova bila je bolja od Brazila...

Hrvatske odbojkašice do 19 godina izborile su pobjedu protiv vršnjakinja iz Brazila na startu razigravanja od petog do osmog mjesta na Svjetskom prvenstvu.

Igraj na odbojkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U vrlo izjednačenom dvoboju slavile su u pet setova s 3:2 (25-17, 18-25, 22-25, 25-19, 15-11) nakon nešto više dva sata igre. Iako su zaostajale s 2-1 u setovima, uspjele su doći do preokreta.

Dobro je odigrala prvi set hrvatska reprezentacija i dobila ga s 25-17, ali je u sljedećem uzela tek jedan poen više nego protivnik u prvom. Treći je set isto otišao na stranu Brazilki 25-22.

Ipak, preostala dva dobile su hrvatske odbojkašice. Prvo su na 2:2 u setovima poravnali s 25-19, da bi posljednji uzele s 15-11. Imale su četiri poena prednosti, uspjele su Brazilke doći na minus jedan (11:10), ali više od toga nije išlo.

U utakmici za peto mjesto igrat će protiv Tajlanda koji je s 3-1 u setovima bio bolji od Bugarske.