Konferencijska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 10.08.2023, 20:00 h, Torshavn, Torsvollur
Suci: Mohammed Al-Emara, Turkka Valjakka, Juuso Mantere (Finska)

Torshavn poveo iz ničega, Rijeka preokretom do vrijedne pobjede

Mihaela Bradovski, Petar Jenjić • četvrtak, 10.08.2023.

Prednost od dva pogotka na uzvrat trećeg pretkola Konferencijske lige nosi Rijeka koja je na gostovanju na Farskim Otocima stigla do pobjede od 3:1. Domaći Torshavn imao je vodstvo, no uslijedio je preokret hrvatske momčadi...

Bjarki Nielsen
52'
10
Valerijs Šabala
73'
19
Erlendur Magnusson
90'+1'
13
Emil Weihe Joensen
90'+1'

Sergej Jakirović

Nogometaši Rijeke na uzvrat na Rujevicu nose lijepu prednost od dva pogotka protiv Torshavna s Farskih Otoka. Momčad Sergeja Jakirovića slavila je u gostima rezultatom 3:1 i s puno optimizma može gledati na uzvratni dvoboj.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Većim dijelom utakmice Rijeka je bila bolja momčad, no domaćin je poveo praktički iz ničega. Međutim, uslijedio je preokret, tri pogotka uz tri različita strijelca za vrijednu pobjedu.

Prva konkretnija prilika za Rijeku bila je u 11. minuti. Niko Janković se izvukao s lijeve strane prema sredini i s 18 metara pucao prema vratima, no domaći je vratar siguran. Vrlo brzo nakon toga pokušao je isti igrač, ali otišla je lopta iznad grede.

U 17. minuti stigla je nova šansa za goste. Franjo Ivanović prima loptu na lijevoj strani peterca, kratko je šalje za Marca Pašalića koji iz blizine ne uspijeva matirati domaćeg čuvara mreže. U posljednji je trenutak reagirao domaći blok, točnije Magnus Egilsson.

Osam minuta kasnije još jedna dobra prilika Pašalića. Okrenuo se riječki ofenzivac oko svog čuvara i s ruba kaznenog prostora s desne strane tuče po dijagonali, ali lopta odlazi malo pored gola. Kada neće s jedne, onda ide s druge strane.

Igrala se 33. minuta, a povukao je domaćin rijetki napad po lijevoj strani. Ubačaj u kazneni prostor završio je točno na nozi Hannesa Agnarssona kojem nije bilo teško matirati Nediljka Labrovića. Riječka obrana ostavila ga je samog u ovoj situaciji.

Vodstvo Torshavna trajalo je svega šest minuta, a tada je Rijeka stigla do poravnanja. Sudac Mohammed Al-Emara vidio je igranje rukom na rubu kaznenog prostora, a situacija se činila pomalo dvojbenom. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Niko Janković.

Odmah na startu nastavka Rijeka je došla do potpunog preokreta, Pašalić je ubacio iz kornera, Bruno Goda pucao je glavom, domaći vratar brani, ali Goda iz odbijanca ima novu priliku i to je 2:1 za Rijeku.

Kako je odmicalo drugo poluvrijeme, B36 sve češće izlazio je na riječku polovicu. Sljedeća prava šansa stigla je u 85. minuti, ali Egilsson upisuje još jednu pravovremenu reakciju. U dobroj je prilici bio Alen Grgić, no igrač domaćina je uspio blokirati njegov šut za novi udarac iz kuta.

I onda je Rijeka ipak uspjela doći do trećeg pogotka. Toni Fruk je još jednom izveo slobodan udarac s lijeve strane, lopta se u šumi nogu odbila na drugu stativu gdje ju je u mrežu iz same blizine pospremio Stjepan Radeljić.