Konferencijska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 10.08.2023, 21:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Morten Krogh, Morten Krogh, Morten Krogh; 4. sudac: Morten Krogh (svi Danska)
Hajduk
Hajduk
0:0(0:0) PAOK
PAOK

Vratnice spasile PAOK od goropadnog Hajduka u Splitu

Krešimir Milić • četvrtak, 10.08.2023.

Splićani su bili blizu pobjede po opasnim prilikama, ali nedostajalo je preciznosti. PAOK nije ozbiljnije ugrozi vrata Bijelih nijednom na susretu…

Mbwana Samatta
61'
11
Taison
61'
22
Stefan Schwab
72'
27
Magomed Ozdoev
79'
10
Thomas Murg
79'
Razvan Lucescu

Malo je nedostajalo da dobra igra Hajduka večeras na Poljudu bude zaokružena pobjedom protiv PAOK-a u prvom dvoboju trećeg pretkola Konferencijske lige. Grci se praktički u nijednom trenutku utakmice nisu pokazali kao neprolazan protivnik u ovoj fazi natjecanja. No ipak su uspjeli sačuvati aktivan rezultat na Poljudu za nadati se da bi na Toumbi mogli odigrati bolje od ovog što su pokazali u Splitu. Kad bi gledali po opasnim prilikama, možda bi realnija bila pobjeda Hajduka od 0:0 s koliko su zaključili ovaj susret.

Igraj na utakmice Konferencijske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ispunjen Poljud bio je još jednom garancija sjajne nogometne atmosfere. Torcida je do stadiona stigla u brojnom korteu, a onda na tribinama razvila spektakularnu koreografiju. Gromoglasna podrška s tribina nosila je igrače na travnjaku koji su pokazali danas puno više od Grka, ali za zaokružiti tu priču nedostajalo je golova.

Hajduk je od početka bio bolja momčad, a za bolji rezultat nedostajalo je preciznosti Bijelih. Slagali su opasne prilike pred vratima Kotarskog, ali put iza njegovih leđa nisu uspjeli pronaći.

S druge strane PAOK je bio potpuno bezopasan. I ono malo prilika koje su imali završile su izvan okvira ili bi ih je Lučić pokupio bez većih problema.

Dojam je da su Splićani od početka bili opasniji po gol PAOK-a. Najozbiljnije pokušaje imao je Hajduk u prvom dijelu u 11. i 13. minuti. Prvo je Mlakar pogodio vanjski dio mreže nakon proigravanja Livaje, a onda je Sigur iz daljine pogodio vratnicu.

Tresla se vratnica i na otvaranju drugog dijela kad je Livaja pokušao iznenaditi Kotarskog s 20-ak metara. Njegov pokušaj završio je u vratnici. Već u 52. minuti imali su Bijeli stopostotnu priliku kad je Mlakar gađao glavom, ali njegov pokušaj nakon greške obrane PAOK-a završio je u rukama Kotarskog.

Dobru priliku kreirao je Sigur u 66. minuti kad je oduzeo loptu blizu centra i proigrao kroz sredinu Krovinovića koji je mogao šutirati ili dodati desno za Odjidju-Ofoea. No izgubio je Krovinović loptu koja ipak stigla do belgijskog veznjaka, a njegov pokušaj s ruba kaznenog prostora lako je uhvatio Kotarski.

Odličnu akciju odigrali su Bijeli u 71. minuti kad su Krovinović i Livaja odigrali dupli pas. Proigrao je Livaja veznjaka, a njegov pokušaj od bloka se odbio u korner.

Pred kraj je PAOK pokušao nešto što je vjerojatno trebalo ugroziti vrata Hajduka, ali time nije rezultiralo. Nakon ovog susreta bez golova odluka o konačnom pobjedniku pada za tjedan dana u Solunu kad će se saznati tko ide u posljednje pretkolo doigravanja.

Na kraju utakmice sa sjevera se čulo 'idemo dalje', a nema druge nego vjerovati da će se i ostvariti.