Premier liga, 1. kolo, 11.08.2023, 21:00 h
Burnley 0:3(0:2) Manchester City
Manchester City

Gvardiol debitirao u pobjedi Cityja na otvaranju prvenstva

Krešimir Milić • petak, 11.08.2023.

Manchester City krenuo je u novu sezonu Premier lige s pobjedom. Igrali su na otvaranju protiv povratnika Burnleyja i slavili…

Nova sezona u Premier ligi, a gotovo ništa nova na Otoku. Manchester City u obranu naslova krenuo je s pobjedom 3:0 protiv Burnleya. Najavljen je ovaj susret kao dvoboj učitelja Pepa Guardiole i učenika, bivšeg kapetana Cityja, Vincenta Kompanyja danas trenera Burnleyja.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kompanyjeva momčad prošle sezone je bila hit u Championshipu, a na početku nove protiv Guarioline su vidjeli da neće biti lako ponovno u Premier ligi.

Nakon samo četiri minute kombinacija Rodri i Erling Haaland urodila je plodom. Haaland je iskoristio asistenciju španjolskog veznjaka i zabio za 1:0 u 4. minuti susreta.

U 23. minuti Guardiola je bio prisiljen napraviti prvu izmjenu. Zbog ozljede je iz igre izašao Kevin De Bruyne, a u igru je ušao naš veznjak Mateo Kovačić.

Haaland je bio junak još jednom u 36. minuti. Ovog puta mu je bio asistent Alvarez, a norveški napadač zabio je za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Rodri u 75. minuti.

Danas je za City debitirao i hrvatski branič Joško Gvardiol. U igru je ušao u 80. minuti umjesto Rica Lewisa.

Burnley je na kraju susret završio s igračem manje. Opasno je u sudačkoj nadoknadi startao Anass Zaroury na Kylea Walkera, a prvo mu je sudac pokazao žuti karton. No nakon pregleda VAR snimke odlučio se sudac na direktni crveni za Zarouryja.

Tako je City stigao do prva tri boda u novoj sezoni i nastavio tamo gdje je stalo u prošloj. U srijedu ih čeka europski Superkup protiv Seville.

• Bogomdani11.08.2023. u 23:11
    Krivo ste napisali, City je dobio Burnley 3:0, a ne Burnley Citya... Lapsus linguae, lapsus calami