Genoa u golijadi slavila protiv Modene, Bologna izbacila Cesenu

Krešimir Milić • subota, 12.08.2023.

Milan Badelj igrao je do 78. minute za Genou u pobjedi 4:3 u Kupu. Nikola Moro izašao je iz igre u 76. minuti u pobjedi Bologne…

Susret sa sedam golova odigrali su Genoa i Modena u drugom kolu Coppa Italije. Momčad hrvatskog veznjaka Milana Badelja slavila je s 4:3 u dramatičnom susretu protiv drugoligaša.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Povratnici u Serie A poveli su već u prvom minuti golom Matea Reteguija, talijanskog reprezentativca kojem je ovo bio debi za Genou. Modena se vraća u igru golom Jacopa Manconija u 29. minuti, a u 40. za preokret i vodstvo Modene 2:1 zabija Luca Tremolada. Do odmora nisu mirovale mreže, a za to se pobrinuo Johan Vasquez koji je zabio u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela za 2:2.

Vodstvo ponovno Genoa preuzima u 51. minuti kad je na asistenciju Reteguija zabio Albert Gudmundsson, a u 57. minuti Retegui povisuje na 4:2.

Uspjeli su igrači Modene smanjiti u 77. minuti na 4:3 zgoditkom koji je zabio Gargiulo, ali to je bio gol za konačni rezultat. Nekadašnji hrvatski reprezentativac Milan Badelj igrao je do 78. minute za Genou kad ga je zamijenio na terenu Kevin Strootman.

Prolaz u talijanskom Kupu osigurala je i Bologna koja s 2:0 slavila protiv Cesene. Tommaso Corazza je bio strijelac u 2. minuti za vodstvo koje u 80. povisio Joshua Zirkzee.

Hrvatski veznjak Nikola Moro igrao je do 76. minute za Bolognu, a umjesto njega je ušao Kacper Urbanski.