Erlić odigrao 120 minuta u pobjedi Salernitane, a Pongračić u slavlju Leccea

Petar Jenjić • nedjelja, 13.08.2023.

Odigrane su još četiri utakmice 1/32 finala talijanskog Kupa, a najveće iznenađenje priredila je Reggiana koja je izbacila Monzu. Dalje su prošli Salernitana s Domagojom Bradarićem i Lecce s Marinom Pongračićem u prvim sastavima te Martin Erlić sa Sassuolom...

Prvoligaš Salernitana svladala je minimalno drugoligaša Ternanu, a pogodak vrijedan prolaska dalje zabio je Antonio Candreva. U početnoj postavi krenuo je Domagoj Bradarić i odigrao cijelu utakmicu, kao i Luka Bogdan kod gostiju.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Svih 120 minuta odigrao je Martin Erlić za Sassuolo koje je tek nakon produžetaka svladalo u gostima drugoligaša Consenzu s 5:2. Bajrami i Pinamonti zabijali su za goste, dok su za domaće precizni bili Tutino i Mazzocchi.

Ipak, u produžetku je domaćin ostao s igračem manje, a Sassuolo zabio još tri pogotka. Prvo je poentirao Ceide, a nakon toga dva puta Mulattieri.

Jedan pogodak bio je dovoljan i Lecceu koje je slavilo protiv Coma. Za prolazak u sljedeću fazu zabio je Almqvist u 27. minuti. Marin Pongračić odradio je cijelu utakmicu za domaću momčad, kao i Adrian Šemper na golu gostiju.

Novopečeni drugoligaš Reggiana gostovala je kod prvoligaša Monze te stigla do pobjede od 2:1. Domaćin je vodio nakon prvog dijela pogotkom D'Ambrosija, ali u nastavku Nardi i Cigarini donose preokret gostima.

U dresu domaćina nije igrao Mirko Marić.