Getafe i Barcelona završili s desetoricom, isključen Xavi, na kraju podjela bodova

Petar Jenjić • nedjelja, 13.08.2023.

U susretu prvog kola španjolske Primere nogometaši Barcelone gostovali su kod Getafea. Dvoboj koji je počeo u 21:30, a završio nešto iza 23:40, odigran je bez pogodaka...

Po četvrti put zaredom nogometaši Getafea na domaćem terenu nisu primili pogodak od Barcelone što nijednoj ekipi u Primeri nije pošlo za rukom u ovom stoljeću. Dvoboj koji je trajao dva sata i 12 minuta završio je bez pogodaka.

Igraj na utakmice Primere na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iako nije bilo golova, već do 38. minute vidjeli smo četiri žuta kartona, a onda je četiri minute kasnije Barcelona ostala s igračem manje jer je izravan crveni karton zaradio Raphinha.

Snage su se na terenu izjednačile u 57. minuti akda je Jaime Mata nagazio Sergija Arauja i zaradio drugi žuti karton. Isključenje je stiglo i van terena u 70. minuti kada je Xavi dobio crveni karton zbog oštrih prigovora.

U doslovno zadnjim trenucima, kada je prošla 100. minuta, Barcelona je tražila penal, ali nakon pregleda snimke, uoči starta na Arauju, prethodila je ruka Gavija i nije bilo ništa od najstrože kazne.

Na gostovanju kod Villarreala do pobjede je stigao Real Betis. Gosti su poveli preko Ayozea Pereza u 20. minuti, Jorge Cuenca izjednačio je na 1:1 u 61. minuti, da bi za pobjedu zabio Willian Jose u samom finišu susreta.