Loš start Rakitićeve Seville, Valencia slavila na Sanchez Pizjuanu

Mihaela Bradovski • subota, 12.08.2023.

Krenula je i La Liga, a prvog dana nove sezone odigrana su dva susreta. Domaćini imaju start za zaborav, Sevilla je kod kuće poražena od Valencije, a Almeria od Rayo Vallecana...

Duhovi prošle sezone posjetili su Sevillu koja je na startu nove sezone ugostila Valenciju. Prošla sezona za Sevillu je bila dosta traumatična, imala je jako loše otvaranje sezone, čak je bila i u zoni ispadanja što više ne želi ponoviti.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Imala je Sevilla lošu prošlu sezonu, ali imala je i Valencia. Ona je dugo hodala po rubu i bila kandidat za ispadanje iz lige, uspjela se spasiti i poput Seville tražila je snažan start s kojim bi pokazala kako će ovo biti ipak bolja sezona.

Međutim unatoč neupitnom trudu i želji, nije išlo. Valencia je odnijela pobjedu, gol u završnici susreta s igračem više bio je dovoljan za tri boda.

Nakon dosta skromnog prvog poluvremena, Valencia je u drugom dijelu stigla do vodstva u 60. minuti preko Mouctara Diakhabyja, a vodstvo je potrajalo desetak minuta prije nego je sretno izjednačio Younes En-Nesyri.

Suso je ubacio u kazneni prostor gdje je En-Nesyri bio u skoku, promašio je glavom loptu, ali ona ga pogađa u rame i odbija se u mrežu.

Prpoblemi za Sevillu javili su se u 81. minuti kada je isključen Bade što je Valencia iskoristila i u 88. minuti iskoristila pogrešku domaćina i golom Javija Guerre došla do pobjede.

Ivan Rakitić u domaćem sastavu odradio je cijelu utakmicu.

U ranijem terminu, u prvoj utakmici nove sezone, Almeria je kod kuće poražena s 2:0 od Rayo Vallecana.

Rayo je posao riješio već u prvih pola sata kada su Isaac Palazon i Randy Nteka postigli oba gola.