Rukometaši Zagreba pobjedom protiv Celja otvorili nastup na tradicionalnom jakom turniru u Doboju

Branimir Korać • srijeda, 16.08.2023.

U Doboju je počeo snažan rukometni turnir, 54. izdanje "TV turnira šampiona" na kojem je RK Zagreb za prvog protivnika imao Celje. Golužina momčad upisala je pobjedu 34:31...

Nakon priprema na Vlašiću, rukometaši Zagreba u Doboju sudjeluju na tradicionalnom turniru u vrlo jakom društvu gdje će dobiti pravi uvid u ono što su dosad napravili na pripremama.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na startu su za protivnika imali momčad Celja te su upisali pobjedu 34:31 koja će im puno značiti jer je ostvarena protiv uglednog protivnika i pokazuje kako je hrvatski prvak na dobrom putu na ovim pripremama.

Slavku Goluži ovaj susret s rezultatske strane nije bio presudan, važnije mu je bilo rasporediti minutažu i vidjeti kako igrači u utakmici reagiraju i koliko su usvojili onog na čemu se radilo.

Odluka o pobjedniku stigla je u posljednjih deset minuta kada je Zagreb napravio preokret nakon što je gubio 27:25.

Najučinkovitiji bio je neuništivi Ivan Čupić s osam postignutih golova, a pet je dodao novi pivot Slovenac Matic Suholežnik. Kod Celja daleko ispred ostalih Cokan s deset golova te Ante Ivanković sa sedam.

Danas je pred Zagrebom još teži ispit, igrat će od 17:20 protiv Barcelone.