Favoriti uspješni u drugom kolu Prve NL juniora, Hajduk slavio u Kunovcu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 17.08.2023.

Odigrani su susreti drugog kola Prve NL juniora, a većih iznenađenja nije bilo. Favoriti su uglavnom lako došli do pobjeda...

Juniori Rudeša upisali su i drugu pobjedu u juniorskom prvenstvu. Ovaj put bili su bolji od Dugopolja kojeg su svladali s 1:0. Tri boda Rudešu donio je Patrik Turković koji je bio strijelac u osmoj minuti susreta.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zanimljiv dvoboj odigran je u Varaždinu gdje je Osijek slavio s 2:1. Varaždinci su vodili na odmoru, ali u nastavku susreta Osijek je stigao do preokreta. Varaždin je poveo u 15. minuti preko Svena Lesjaka, no već na startu drugog dijela, u 48. minuti, Marin Prekodravac poravnava. U 76. minuti Ante Barišić dovršio je preokret.

Istra je očekivano slavila kod kuće protiv Kustošije, a čovjek odluke bio je Lorenzo Travaglia koji je postigao dva pogotka. Oba je zabio u prvom poluvremenu, sredinom tog razdoblja u svega tri minute razmaka. U drugom dijelu konačnih 3:0 postavio je Mahmud Ali koji je ovog ljeta došao na probu iz Tuzla Cityja.

U dvoboju poraženih iz prvog kola Cibalia je kod kuće ponovno ostala bez bodova, u gostima je slavila Mladost iz Ždralova s 2:1. Gosti su do pobjede došli zahvaljujući autogolu Marka Vukelića iz 77. minute susreta. Inače Mladost je i vodila golom Stjepana Žulja, a u 65. minuti izjednačio je Lukas Buić.

Dinamo je uspješno odradio posao na Maksimiru protiv Šibenika, slavio je s glatkih 3:0. Gosti su izdržali 21 minuti, a onda Vilim Gec zabija za vodstvo Modrih. Do odlaska na odmor mrežu Šibenika zatresao je i Zlatan Koščević dok je u drugom dijelu Leo Rimac pogodio za konačnih 3:0.

Vrlo uvjerljiva bila je Lokomotiva koja je s 4:0 svladala Sesvete. Lokosi su sve riješili u prvom poluvremenu kada su pala sva četiri pogotka. Dvaput je strijelac bio Bartol Kardum, Borna Pernar bio je strijelac jednom, a Marko Barkić postigao je autogol.

Nikakvih problema nije bilo za Hajduk u Kunovcu gdje je s 4:2 slavio protiv Slaven Belupa. Vrlo brzo Splićani su poveli s 3:0 uz dva gola Karla Antunovića dok je jedan dodao Lovre Lončar. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Frano Vlašić je smanjio i vratio nadu domaćinu, ali sredinom drugog dijela Duje Reić podiže na 4:1. Sve što je domaćin uspio do kraja je smanjiti zaostatak preko Uroša Mrdakovića.

Vrlo dobru utakmicu odigrala je Rijeka koja je s 3:0 u gostima svladala Goricu. Riječani su odigrali bolje nego na startu protiv Istre, a strijelci su bili dva puta Noel Jakac i jednom Marko Gardijan.