Krešimir Milić • subota, 19.08.2023.

Krenula je Bundesliga ovog vikenda i nije razočarala jer već u prvih šest utakmica palo je 27 zgoditka. Nakon pobjede Bayerna na otvaranju u petak, u subotu su Augsburg i Borussia Mönchengladbach priredili pravi spektakl golova…

Vratila se Bundesliga još jučer visokom pobjedom Bayerna protiv Werdera, a onaj standardni termin u 15:30 subotom nije bio ništa lošiji. Najveći spektakl pružili su Augsburg i Borussia Mönchengladbach koji su zaključili susret remijem 4:4.

Igraj na Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Imali su gosti iz Mönchengladbacha vodstvo od 3:1 u prvom dijelu, a onda je Augsburg preokrenuo na 4:3 da bi u sudačkoj nadoknadi iz penala izjednačili gosti. Golijada je krenula u 13. minuti kad je zabio Ko Itakura, a u 27. na 2:0 povisuje Tomas Cvancara. Samo dvije minute kasnije smanjuje Augsburg na 1:2 preko Elvisa Rexhbecaja, a Nathan Ngoumou zabija za 1:3 u 32. minuti.

Do kraja prvog dijela Augsburg je priredio pravi spektakl i uspio izjednačiti na 3:3. Prvo je Maximilian Bauer zabio u 41. minuti, a Sven Michel iz jedanaesterca izjednačuje u sedmoj minuti nadoknade prvog dijela.

Prvo i jedino vodstvo Augsburg dostiže u 76. minuti kad je zabio Ruben Vargas i nadali su se da će to biti to do kraja od promjena rezultata. Ipak, pred sami kraj susreta, dvije minute prije kraja Cvancara je zabio za izjednačenje iz jedanaesterca kojeg je Borussia dobila nakon grubog starta Vargasa na Schlageru i intervencije VAR-a.

Za domaće je u ovoj ludoj utakmici igrao i hrvatski napadač Dion Drena Beljo. On je u igru ušao u 58. minuti umjesto Mergima Berishe.

U novu sezonu pobjedom je ušao Niko Kovač s Wolfsburgom. Slavili su protiv novog bundesligaša Heidenheima s 2:0, a oba zgoditka je postigao Jonas Wind. Debitirao je za Wolfsburg i Lovro Majer koji je stigao iz Rennesa prošlog tjedna. Hrvatski reprezentativac je u igru ušao u 66. minuti.

Sve golove s ovog susreta možete pogledati OVDJE.

S klupe je danas ušao i Borna Sosa u visokoj pobjedi 5:0 Stuttgarta protiv Bochuma golovima Guirassyja (18., 77.), Zagadou (38.), Silas 60., 64.). Sosa je u igru ušao u 78. minuti kad je Stuttgart već postigao konačan rezultat. S druge strane cijeli susret u porazu Hoffenheima odigrao je Andrej Kramarić. Njegova momčad poražena je na domaćem terenu s 1:2 od Freiburga koji je poveo autogolom Szalaija u 39. minuti, a na 2:0 je povisio u trećoj minuti nadoknade prvog dijela Sallai. Hoffenheim je ublažio poraz golom Kabaka u 50. minuti.

Spomenimo i da je golgeterski niz danas nastavio Dani Olmo. Bivši dinamovac zabio je u porazu RB Leipziga od Bayer Leverkusena. Bayer je na domaćem terenu slavio s 3:2, a Olmo je zabio u 39. minuti za smanjenje na 2:1. Za Bayer su zabijali Frimpong (24.), Tah (35.) i Wirtz (64.), dok je za Leipzig zabio još Openda u 71. minuti.