Liverpool preokretom i s igračem manje stigao do pobjede, Brighton deklasirao Wolvese

Krešimir Milić • subota, 19.08.2023.

Pobjedu je danas upisao i Brentford. U svakoj od prve tri utakmice subotnjeg termina isključen je igrač…

Nakon remija u prvom kolu protiv Chelseaja, Liverpool je tražio pobjedu, a Bournemouth je bio žrtva momčadi Jurgena Kloppa danas. Slavio je Liverpool s 3:1 na Anfieldu, ali nije sve teklo kao po loju tijekom utakmice.

Igraj na Premier ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u 3. minuti gosti su poveli kad je zabio Antoine Semenyo, no to vodstvo nisu dugo zadržali. U 28. minuti trenutak magije pružio je Luis Diaz koji se sjajno snašao kod jednog ubačaja s desne strane i spremio loptu u mrežu za 1:1.

Nakon toga krenuo je preokret. Mohamed Salah dobio je priliku dovesti u vodstvo Liverpool s 11 metara, ali nije to uspio. Vratar mu je obranio u 36. minuti, ali naletio je na odbijanac i zabio za 2:1.

Liverpool je ostao s igračem manje u drugom dijelu kad je Mac Allister dobio crveni karton u 58. minuti, no to ih nije spriječilo da povećaju vodstvo. U 62. minuti strijelac za 3:1 bio je Diogo Jota i postavio konačan rezultat za prvu pobjedu Liverpoola ove sezone u Premier ligi.

Crveni karton pokazan je na svim utakmicama ranijeg termina u subotu. Tako je Fulham na domaćem terenu ostao u 64. minuti bez Tima Reama, a Brentford je na kraju slavio kod njih u gostima s 3:0 golovima Wisse (44.) i Mbeumoa (66., 92.).

Isključujući karton bio je i na utakmici Wolvesa i Brightona. Slavio je Brighton s visokih 4:1 u gostima, a Wolvesi su s igračem manje ostali u petoj minuti sudačke nadoknade. Golove su postizali Mitoma (15.), Estupinan (46.) i March (51., 55.) za Brighton, dok je jedini gol za Wolverhampton postigao Hwan Hee-Chan u 61. minuti.