Nova sezona, stari problemi: Chelsea se i dalje muči, West Hamu londonski derbi

Branimir Korać • nedjelja, 20.08.2023.

Chelsea niti u drugom kolu Premier lige nije uspio doći do pobjede. Nakon startnog remija, stigao je i prvi poraz, ovaj put protiv West Hama...

Nakon vrlo loše prošle sezone, u Chelseaju su krenuli u novu s apsolutno novim kadrom i na terenu i na klupi. Za takvo što posložiti i uigrati za nastupe u ovako zahtjevnoj ligi treba dosta vremena stoga ne čudi što se Chelsea muči u početku sezone.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ne muči se toliko sa samom igrom jer je protiv Liverpoola izgledao dobro, dominirao dobrim dijelom susreta protiv West Hama, ali muči se s realizacijom. I u ovom susretu stvorio je veliki broj prilika, ali lopta nije htjela u mrežu.

Poveo je West Ham već u sedmoj minuti nakon kornera, loše je Chelsea bio postavljen i Nayef Aguerd je pogodio za 1:0.

Nakon toga je uslijedio pritisak Chelseaja koji je lijepom solo akcijom oplodio Chukwumueka lijepim pogotkom. Mogao je i trebao Chelsea u završnici prvog dijela do preokreta, međutim Enzo Fernandez nije realizirao kazneni udarac, obranio ga je Areola.

U drugom dijelu stigla je kazna, u 53. minuti Michail Antonio pogodio je za 2:1, a kada je Aguerd isključen u 67. minuti, činilo se da se gostima otvara velika prilika za povratak, ali nije bilo poboljšanja ju realizaciji i čak je West Ham došao do novog pogotka u sudačkoj nadoknadi preko Paquete.

U ranijem terminu Aston Villa je s 4:0 svladala Everton, nije mu pružila nikakvu šansu. U svakom poluvremenu po dva gola, u prvom dijelu pogađali su McGinn i Douglas Luiz, a u drugom dijelu Bailey i Duran.