SuperSport HNL, 5. kolo, 19.08.2023, 18:30 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Duje Strukan (Split), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Goran Perica (Šibenik
2:2(2:1) Istra 1961
Matej Vuk 39'
Ante Erceg 84'
Istra 1961

Istra 1961 još jednom se vratila iz dva gola minusa, izboren remi kod Slaven Belupa

Branimir Korać • subota, 19.08.2023.

Slaven Belupo i Istra 1961 remizirali su 2:2. Gosti iz Pule bili su u minusu dva gola, ali su do kraja susreta zasluženo izbjegli poraz nakon što su najvećim dijelom susreta bili bolji protivnik...

Slaven Belupo i Istra 1961 odigrali su zanimljivu utakmicu u kojoj je prvo poluvrijeme ponudilo više. Tu su viđena tri pogotka, Istra je bila opasnija, ali je Slaven na odmoru imao vodstvo 2:1.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u četvrtoj minuti Istra je opasno zaprijetila preko Lisice koji je ušao u 16 metara, došao pred Suška, ali vratar Slavena je odličnu ušao u taj pokušaj i obranio.

Na drugoj strani Slaven Belupo je poveo iz svoje prve prilike na susretu. Naime u 11. minuti s desne strane ubacio je u 16 metara Bosec, obrana Istre nije presjekla to dodavanje i lopta dolazi do Mioča koji mirno zabija.

Nastavila je Istra tražiti pogodak i u 18. minuti imala je dvije krasne prilike. Prvo je nakon ubačaja na drugu vratnicu glavom pucao Lisica, no Sušak je uspio nekako odbiti loptu, ona je došla do Vuka koji sa 6-7 metara također puca, ali Sušak i to brani.

I dok Istra promašuje, Slaven zabija. Pa je tako u 23. minuti stigao do 2:0, odlična akcija domaćina, ostavljena lopta Mioča petom za Crnca, a on s ruba kaznenog prostora pogađa u donji kut.

Istra je ipak uspjela do završnice prvog poluvremena doći do pogotka za smanjenje. Mlinar je u 39. minuti ubacio loptu u kazneni prostor prema Vuku koji je zahvaća iz prve iz voleja te pogađa za smanjenje zaostatka.

Drugo poluvrijeme bilo je potpuno suprotna slika ovom što smo mogli vidjeti u prvom dijelu. Slaven je u nastavku kontrolirao utakmicu, Istra nije bila onako opasna kao u prvom dijelu i prilika nije bilo sve do 84. minute.

Tada Nebyla u tranziciji dobro pronalazi na lijevoj strani Matheusa koji ubacuje u kazneni prostor gdje je Erceg koji glavom zabija.

Do kraja je Slaven branio taj bod, nije išao prema naprijed, Istra je imala neke solidne situacije, ali do novog pogotka ipak nije došla.