SuperSport HNL, 5. kolo, 20.08.2023, 18:50 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Patrik Kolarić, Dino Knez, Dominik Benković; 4. sudac: Zdenko Lovrić
Dario Melnjak 15'
Hajduk

Hajduk odradio posao kod Rudeša i ostao usamljen na vrhu

Petar Jenjić • nedjelja, 20.08.2023.

Nogometaši Hajduka upisali su novu prvenstvenu pobjedu. U četvrtom susretu ove sezone stigli su do četvrtog slavlja, a danas je u Kranjčevićevoj s 2:0 pao Rudeš...

Hajduk je stigao i do četvrte prvenstvene pobjede ove sezone te ostao jedina momčad sa stopostotnim učinkom u SuperSport HNL-u. Na gostovanju kod posljednjeg Rudeša slavio je rezultatom 2:0.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su stigli u Zagreb nakon ispadanja od PAOK-a, postigli dva pogotka vrlo brzo te ostatak utakmice održavali prednost. Rudeš je bio bolja ekipa, no nije uspjela zakomplicirati situaciju.

Nije dugo trebalo Hajduku, tek četiri minute. Odlična kombinacija gostujuće momčadi koja je izigrala protivničku obranu, Ivan Dolček je s desne strane ubacio u sredinu za Marka Livaju koji okreće Miguela Camposa i posprema loptu u gol.

U 13. minuti odlično proigravanje Livaje za Emira Sahitija koji puca iskosa sa šest metara, ali brani Karlo Kralj. Dvije minute kasnije kapetan Hajduka ipak je upisao asistenciju. Uposlio je Darija Melnjaka koji utrčava u kazneni prostor i skreće loptu u mrežu.

Najozbiljnija situacija pred golom Hajduka bila je u 24. minuti kada je Vanja Šare išao na ubačaj koji je Ivan Lučić morao odbiti u korner jer je lopta išla u okvir gola. Hajduk je nakon toga malo povukao kočnicu i prepustio nešto više posjed domaćinu.

U završnici poluvremena izdvajamo dvije situacije, po jednu na svakoj strani. Prvo pokušaj Alekse Latkovića koji od Ismaela Dialla ide u vanjski dio mreže. Nakon toga, na drugoj strani, Vadis Odjidja-Ofoe puca s 20 metara, no lako hvata Kralj.

Hajduk je u nastavku potpuno stao, a domaćin potpuno preuzeo inicijativu. Izdvaja se 63. minuti i pokušaj glavom Andreja Lazarova, no obranio je Lučić. Vratar gostiju morao je reagirati u 75. minuti kada je Ivor Ljubanović također pucao glavom.

Velika šansa za goste u 77. minuti, pucao je Dolček sa sedam metara, ali Kralj se dobro postavio i otklonio opasnost. Devet minuta kasnije dobar pokušaj Dominika Rešetara, ali Lučić odbija u korner. Rezultat se do kraja nije mijenjao.